vebitcoin kapandı mı?

coinci
Vebitcoin bugün kapandığını açıkladı. Kripto para dünyasında bu tür durumlar artmaya başladı. Bunlar çok yakında yasal düzenlemelerin geleceğinin göstergesi. Internet ve teknolojinin kolay ulaşılabilir, özellikle Asya ülkelerindeki ucuz yazılımcı iş gücü ile bu tür platformları kurmak işletmek inanılmaz kolaylaştı. Konuyla yakından uzaktan ilgisi olmayan insanlar teknoloji üzerinden devasa paralar kazanmaya başladı. Buda kötü niyetli olabilecek insanların hayallerini gerçekleştirmeleri için büyük bir ilham oluşturuyor. Kripto para dünyasına giriş yapan tüm halkımızın dikkatli ve tedbirli yaklaşmaları, yasal boşluklar olduğundan hiç bir varlıklarının garantisi olmadığını hatırlatmak istiyorum.

Vetbitcoin.com'da itiraf gibi yayınlanan kısacık bilgilendirme aşağıdaki gibidir.

"Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız."

medeni durum hal sorgulama nasıl yapılır?

ibrahim
Arkadaşlar sanırım daha önce edevlet üzerinden bir şekilde T.C. Kimlik numarası ile bir kişinin medeni hal sorgulaması yapabiliyordunuz ama artık internet üzerinden veya edevlet üzerinden medeni durum sorgulama yapılamıyor. Bunun en önemli nedeni kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında bu bilgi kişisel, kişeye özgü bir bilgi olduğundan her hangi bir şekilde paylaşılmamaktadır.

Bu tür bilgilere sadece yetkili devlet kurumları tarafından erişilebilmektedir. Özetle internet üzerinde araştırma yapmanıza gerek yok. En azından bugün itibariyle durum böyle

su aygırı nedir?

erdem
Su aygırı ya da hipopotam dünyanın en korkusuz hayvanlarından bir diğeri. Su aygırları devasa cüsseleri ve iri dişleriyle bu unvanı sonsuza kadar hak ediyorlar öyle değil mi? Dünyanın en büyük 3. memelisi olan su aygırları Afrika'da her yıl aslanlardan, leoparlardan ve timsahlardan daha fazla can kaybına neden olmaktadırlar. Yaklaşık 20 su aygırından oluşan sürüler halinde dolaşan bu dev hayvanların karada ve suda sabit olarak belirlenmiş egemenlik alanları vardır. Alanın işaretlenmesi, erkek tarafından dışkısını dairesel kuyruk hareketi ile fırlatmasıyla olur. Erkekler birbirlerine karşı kontrol alanlarını sert şekilde savunurlar. Birbirleriyle rekabet eden erkekler, can kaybıyla bitebilen ağır kavgalar yaparlar. Alanlarına giren diğer hayvanlar ve insanlara da aynı sertlikte karşılık verirler.