adsense ne zaman ödeme yapar?

uzakdogu
Yeni web sitemizde adsense ile reklam geliri elde etmeyi planlıyoruz. Belli bir bütçe yapmaya başladık, gelir gider hesabı için adsense ne zaman ödeme yapar konusunda yardım istiyorum. Harcamalarımızı buna göre planlayacağız, cevap için şimdiden teşekkürler.

Cevaplar

blogger
Adsense kullanmayı düşünüyorsanız ödemeler hakkında kısaca bilgi vereyim. Adsense her ayın ilk günü ve son günü arasındaki kazançları takip eden ayın 21 - 26 günleri arasında ödemektedir.

Adsense ödemelerini alabilmek için kazançlarınızın alt ödeme limiti olan 200 TL veya üzerinde olması gerekmektedir. Eğer belirtilen ay içerisindeki kazanç 200 TL'nin altında ise hesabınızda bekletilmektedir. Biriken bakiyenin 200 TL'yi aşması halinde toplam tutar takip eden ayın 21 ve 26'sı arasında hesabınıza gönderilmektedir.

Ödemenin yapıldığı günde size bir email ile bilgilendirme yapılmaktadır. Yapılan ödeme ne zaman hesaba geçeceği konusunda da bilgi vermek isterim.

Ödeme ile ilgili size bilgilendirme yapıldığı günden yaklaşık 3 gün sonra kazancınız TL olarak banka hesabınıza geçmektedir.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın