bakımlı ve şık görünmek için neler yapılmalı?

nurdana
Giydiklerim hiç yakışmıyor, nasıl bakımlı, şık bir kadın olabilirim? Son zamanlarda sanırım aldığım birkaç kilonun da etkisiyle alışverişe çıktığımda denediğim, giydiğim hiçbir elbise yakışmıyor. Bakımlı, şık bir kadın olmak için ne yapmam gerekiyor? Giydiklerimle nasıl bakımlı bir kadın gibi gözükebilirim acaba?

Cevaplar

modablog
Bakımlı ve şık görünmek aslında sanıldığı kadar zor değildir. Bunun için yapmanız gereken ve hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gereken bir kaç alışkanlık vardır. Kısaca bunlardan, bakımlı ve şık görünmek için küçük püf noktalarına değinerek size neler yapılmalı konusunda bir kaç fikir verebilirim.


Alışveriş festivalleri adı altında indirim fırsatlarıyla Zara, Mango, Bershka, Pull & Bear gibi mağazalarda inanılmaz bir yoğunluk yaşanıyor. Topuklu ayakkabı modellerinde alışveriş rekorları kırılıyor diyebiliriz. Özel günler için alınan abiye modelleri, topuklu ayakkabılar ve takı trendleri sayesinde çok şık kombinler oluşturulabiliyor.

Modacı Konstantin Bogomolov tarafından stil atölyesinden geçen kadınların önceki ve sonraki görüntülerine bir göz atın. Doğru stil tercihinin nasıl fark yarattığını görün.
https://medium.com/@sorucevap/dogru-kisisel-stil-nasil-belirlenir-e77e3ad71a6f

Kadın modası sürekli güncel kaldığı için bu modayı takip etmek biraz zor olabilir. Aslında moda kadının kendisine yakışanı giymesidir. Bir kadın tarzına ve fiziğine uygun şekilde giyiniyorsa ona şık deriz. Şık bir bayan olmak için güncel kıyafetlerle kendinize yakışan ürünleri tercih edin.
Güzel olmak için bakımınızı asla ihmal etmemeye çalışın. Vücudunuzun her bölgesine bakım yapın ve güzellik sırlarını inceleyin. Düzenli beslenin ve düzenli spor yapın. Bunları yaptıktan sonra alacağınız her kıyafet zaten size yakışacaktır. Bakımlı kadınların daha şık olduğunu her zaman fark edeceksiniz.


Özel alışveriş merkezlerindeki mağazalarda inanılmaz indirim fırsatları olmaktadır. Bu fırsatları takip edip ucuza şık elbiseler veya istediğiniz ayakkabı modellerinden alabilirsiniz. Takı trendleri günümüzde oldukça popüler olmaya başladı. Uygun takılarla şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.
Topuklu ayakkabı kadınların vazgeçilmezidir.

Siz de topuklularınızla erkekleri baştan çıkarabilirsiniz. Kozmetik alanına da ilgi göstermeyi unutmayın. Parfümlerle güzel kokunuzu etrafa yayın ve ilgi görmeye başlayın. Sadece parfüm değil, birçok bakım ürününden faydalanabilirsiniz. Cilt tipinize uygun birçok ürün sizin güzel görünmenizi sağlayacaktır.
Unutmayın; çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır!
cevabiolmayanadam
Bunun için cilt bakımına çok dikkat etmek gerekiyor tabii ki makyaj yapmayı da çok iyi bilmek gerekiyor. Makyajı doğru ve hatasız yapan çok az kadın olduğunu düşünüyorum. Youtuber'da yer alan makyaj videoları bu konuda bence çok önemli :P
bu soruya cevap vermek için giriş yapın