corona virüs salgınından işleriniz nasıl etkilendi?

muratulu
Bu soruyu bir nevi dertleşmek için yazdım. Corona virüsten işler berbat biz perakende sektöründe iş yapıyoruz biz kör topal giderken zorunlu olarak kapalı olan dükkanlar var esnaf kardeşlerimin Allah yardımcısı olsun işler nasıl olacak nasıl düzelecek bilmiyorum. Krediler masraflar devam ediyor, müşteri yok satış yok yardım yok destek yok

Cevaplar

mehmetaksoy
Korona virüsüyle ilgili kendi işimden çok ülkemizdeki küçük işletmelerin nasıl etkilendiği hakkında birkaç fikrimi paylaşabilirim.

Ülkemizde ilk mart ayında görülen covid vakalarının ardından pek çok hızlı tedbir alındı. Bu tedbirlerden ilki dünyadaki örneklerden de yola çıkarak bazı işletmeleri kapatmak oldu. Bunların başında kafeler, restoranlar, lokantalar, berberler vardı. Mart ayından bu yana neredeyse 3 ay geçti ve bu işletmelerin bir çoğu halen kapalı yada müşteri gelmiyor.

Zaten devam eden krize bağlı işleri çok iyi olmayan işletmeler ne yazık ki kapanma evresine girdi. Yaklaşık 3 aydır hiç gelir olmadan bütün maliyetlere katlanmak özellikle küçük işletmeler için hiç kolay değil. Devletin sağladığı belli miktarda krediler günü kurtarmaya yardımcı oluyor ancak uzun vadede salgının atlatılması çok önemli.

Bu durumlarda olan işletme sahiplerine tavsiyem morallerini bozmasınlar, maliyetlerini en aza indirsinler, salgın sürecinde satışlarına devam etmenin yollarını arasınlar, bunlar internet satışı, telefonla sipariş veya gezici satış vs. olabilir.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın