diş teli nedir neden takılır?

arzuaydin
Çocuğumun dişlerinde ufak sorunlar var, bunlar için diş teli öneriliyor. Diş teli tam olarak nedir, neden ve ne kadar kullanılması gerekir? Kullananlar varsa gerçekten faydası oluyor mu cevap verebilirmi?

Cevaplar

saglikliyasam
Eğer yemek yerken yanağınızı ısırıyorsanız, çiğneme sorununuz varsa, dişlerinizin arkasında yeni diş çıkıyorsa, dişleriniz düzgün değilse diş teli taktırmanız gerekir. Diş teli takılması için doktorunuz sizden önce panoramik diş filmi çektirmenizi ister. Bu film sayesinde ağız yapınız, diş yapınız, çene yapınızdaki sorun ne ise tedaviye o şekilde başlanacaktır.

Öncelikle doktorunuz tel takılması gerektiğini düşünüyorsa dişin üzerine çürümeyi önleyen jel sürülür. Bunu dişlerinizde uzun süre kalacak olan diş tellerinin dişinizi çürütmemesi içindir. Daha sonra diş telleri dişinize yerleştirilir. Bunu uygularken özel yapıştırıcılar sürülür. Diş tellerinin takılması 15 dk sürer. Acı veya ağrı hissetmezsiniz.

Diş teli taktırmaktan korkacak bir şey yok. Diş teli takıldıktan 6 saat sonra biraz ağrı başlayabilir. Bu ağrılar az veya çok olabilir. Bu sizin ağrıya dayanıklılığınıza göre değişir.
cevabiolmayanadam
Diş teli Ortodonti'nin alanına giren ve diş ve çenede genellikle genetik olarak diş yapısındaki yamukluk, çarpıklık ayrılık gibi bozuklukların düzelmesi için diş yapısını düzenlemede kullanan bir malzeme olmakla birlikte diş teli fiyatları
https://www.periodent.net/dis-teli-fiyatlari/
burada da görebileceğiniz gibi 4.000 tl'den başlamaktadır. ki tedavi ücretleri ile birlikte 10.000 tl'ye kadar çıkmaktadır.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın