eczanelerden maske nasıl alınır?

kadiravci
Her yerde farklı şeyler yazıyor bilen varsa eczanelerden maske nasıl alınacak bir anlatsın ya. Bir eczacı falan varsa buralarda bir aydınlatsın bizleri. Eczaneye gidiyoruz sms mesaj falan soruluyor mesaj ne zaman gelecek biliyormusunuz

Cevaplar

sevimkeskin
Evet bugün açıklama geldi PTT'nin bedava maske dağıtımıyla ilgili büyük sorunlar çıkmasından sonra alternatif olarak eczanelerin ücretsiz maske dağıtmasıyla ilgili düzenlemeye gidildi. Bugün itibariyle sağlık bakanlığı tarafından dağıtıcılara maskeler gönderilmiş. Eczanelere ulaştıktan sonra sizinde söylediğiniz gibi sağlık bakanlığından 20 ile 65 yaş arasındaki vatandaşların telefonlarına mesaj yoluyla bir kod gönderilecek. Vatandaşlar en yakın eczaneye giderek gelen kodu iletecek ve 5 maske alabilecek. Bu 5 maske 10 gün için veriliyor olacak, 10 gün dolduktan sonra tekrar maske alabilecekler.

Bence doğru bir uygulama sokakta iş yerinde maske zorunluluğu getirildikten sonra ne yazıkki maske bulmakta zorlanmaya başladık. Ücretsiz olarak maskelerin dağıtılması virüsten korunmak yayılmasına engellemek açısından çok faydalı olacaktır.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın