evlilik nedir?

makenzi
evlilik nedir?

Cevaplar

cigdembozkurt
Evlilik iki kişinin birbirleriyle hayatlarını paylaşmak ve bunu kurumsal hale getirmek için yaptıkları bir anlaşmadır. Bunu resmi hale getirmek için yasalar önünde sözleşme haline getirmelerine de nikah denir.

Sorudan aslında daha çok hayati boyutuyla bir cevap arandığını anlıyorum. Eğer evlilik nedir sorusuna bu pencereden cevap aranacaksa bunun ne yazıkki kesin bir cevabı yoktur. Evlilik kurumu kişiden kişiye farklı nitelendirilir, bu yüzden çevreden evliliğinizle ilgili birçok yorum ve değerlendirme duyabilirsiniz.

Bence evlilik iki kişinin sevdikleri insanların mutluluğu için yaptıkları şeylerin bir bütünüdür. Bu bazen kendi isteklerini ikinci plana koyma, bazen de ortak isteklerin veya hayallerin peşinden koşma olarak sonuçlanabilir.

Evliliğin temeli ve bekasını sağlayan ise sevgidir. Sevgi olmadığında ne yazık ki cevabımın girişinde bahsettiğim gibi adı olan bir sözleşmeden öteye gidemez.
gokbel
Yatta evlenme teklifi ile mükemmel bir organizasyon hazırlayarak aşık olduğunuz kişiye evlenme teklifi yapabilir ve unutulmaz bir an yaşatabilirsiniz. Evlenme teklifi için son derece özel bir yer olan yatta evlilik teklifi ile bu özel gün unutulmaz bir hale gelecek. https://www.novaorganizasyon.com
bu soruya cevap vermek için giriş yapın