google chrome arama geçmişi nasıl temizlenir?

kerimd
Google chrome'da arama geçmiş nasıl temizlenir bilen varmı? Arama geçmişi telefonda ve bilgisayarda da gözüküyor. Birinden silinince diğerinden de silinir mi?

Cevaplar

ercan
Tüm kullanıcılar tarafından bilgisayarlarda popüler olarak kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome'da gezmiş olduğunuz siteleri nasıl temizleyeceğinizi kısaca anlatayım.

Google chrome tarayıcısında gezmiş olduğunuz internet sitelerini temizlemeniz oldukça kolay. Bilgisayarınızda girmiş olduğunuz sitelerin neler olduğunu başkasının görmemesini isteyebilirsiniz. Kimi insan bunu özel hayatına müdahale olarak değerlendirebilir ki özellikle ortak olarak kullanılan bilgisayarlarda bu tarz problemler ortaya çıkmaktadır. Bilgisayarınızı sizden başkaları da kullanıyorsa girmiş olduğunuz sitelerin başkaları tarafından görünmesini engellemek için arama geçmişinizi temizlemelisiniz. Bu işlemin nasıl yapılacağını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Google Chrome Arama Geçmişini Temizleme


Öncelikle google chrome tarayıcısını açınız.
Sağ üst köşede bulunan ayarlar işaretine chrome-ayarlar tıklayarak açılan sayfada geçmiş sekmesine tıklayın.
Karşınıza gelen ekranda “tarama verilerini temizle” sekmesine tıklayın ve karşınıza bir pencere gelecek.
Açılan pencerede ne zamandan itibaren silme işlemini gerçekleştireceğinizi ve neleri sileceğinizi işaretleyin.
Son olarak tarama verilerini temizle sekmesine tıklayarak işlemi sonlandırın.
Kısa bir süre içerisinde işlem yapılacak ve site geçmişi tamamen silinmiş olacaktır.


Ayrıca tarayıcıda URL adres satırına chrome://history/ şeklinde yazınız ve enter tuşuna basınız. Karşınıza girmiş olduğunuz internet siteleri listelenecektir. Buradan geçmişi dilediğiniz gibi daha kolay bir şekilde de temizleyebilirsiniz.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın