güler yüzlü olmanın faydaları ve zararları nelerdir?

onuruzun
Ben genel itibariyle güler yüzlü bir insanım, insanlar beni böyle tanımlar. Özellikle bu konuda uzman görüşlerini merak ediyorum güler yüzlü olmanın insana ne gibi faydaları ve zararları vardır? Ayrıca güler yüzlü olmanın çevremize ve topluma katkıları nelerdir?

Cevaplar

mehmetaksoy
Ben yıllardır güler yüzlü olmanın bir terapi olduğuna inandım. Benim inancıma göre güler yüzlü olan bir insan verdiği enerjiden mi bilemiyorum ama, karşısındaki insanı da güler yüzlü olmaya zorluyor. bizim toplumumuzda bu bir örf ve adettir. Bizler tanımadığımız insana bile güler yüzlü davranmak zorundaymış gibi hissediyoruz kendimizi.

Güler yüzlü olmak insanları küçük şeylerden de mutlu olabileceklerini mutlu olmak için hep bir sebebin var olduğunu anlamalarını sağlar.
simgekul
Güler yüzlü olmanın faydaları zararlarına göre çok daha fazladır. Önelikle güler yüzlü olmak karşımızdaki insanın takdirini kazanmamızı sağlar. Toplum içinde güler yüzlü olan insanlar çevrelerine pozitif enerji yayar. Herkes birbirlerine karşı hoşgörülü yaklaşarak sorunları aşabilecekleri düşüncesini yaratır. İletişimin kurulması insanların neşeli, güler yüzlü ve mutlu olmalarını sağlamaktadır.

Hayatımızın her alanında insanlarla karşı karşıya geliriz. Bakışlarımızın karşımızdaki kişiyi etkileyeceğini bilebiliriz. Somurtkan birisi hoş karşılanmadığı gibi söylediklerine de fazla güven gösterilmez.

Güler yüzlü sıcak kanlı olmak insanları kendisine çekerek sempati duymasını sağlar. İletişimin sağlıklı şekilde olması ve devamlılığı için gerekli olmaktadır. Evrensel olarak ortak dil olarak görülmektedir. Beden dilinin doğru kullanımı insanları etkilemek ve anlaşmakta önemlidir.

Güler yüzlü olmaya özen göstererek davranışlarımızı düzenlememizde mümkündür. İnsanlara karşı güler yüzlülük onların güvenini kazanarak iş yapmamıza olanak sağlar.
mustafaulu
Bizim güler yüzlü hayat dolu gören insanlar iş yapmak isteyeceklerdir. Terfi alacağımız ve istediğimiz yere ulaşacağımızda gerekli olmaktadır. Başarıya giden yolda güler yüzlü olmak, hoşgörülü yaklaşarak insanlara tebessüm etmek önemlidir.

Sizinle güler yüz ve hoşgörü ile ilgili güzel sözleri paylaşmak isterim.

Mümin kardeşinin yanında suratı asık durana melekler lanet eder. (Hatib)
İyiliği, güzel yüzlü kimselerden talep ediniz. (Beyheki)
Mümin kardeşinin yüzüne tebessüm etmek sadakadır. (C. Sagir)
Din kardeşine güler yüz göstermek, iyi şeyler öğretmek, kötülük yapmasını önlemek birer sadakadır. (Tirmizi)
Mallarınızla herkesi memnun edemezsiniz. Güler yüz ve tatlı dil ile, güzel ahlakla memnun etmeye çalışınız! (Hakim)
Selam verirken gülümseyen, sadaka sevabına kavuşur. (İ.E.dünya)
Hayrı, iyiliği, güzel yüzlülerin yanında arayınız! (Buhari)
Huyu ve yüzü güzel olan dünya, ahiret iyiliğine kavuşur (İbni Şahin)
bu soruya cevap vermek için giriş yapın