instagram takipçi nasıl arttırılır?

burcud
Yaklaşık 1 yıldır instagram kullanıyorum ama takipçi sayısını bir türlü arttıramıyorum. Benimle aynı zamanda instagram kullanmaya başlayanların takipçileri neredeyse benim iki katım. Sanırım para ödeyerek takipçi satın alınıyormuş. Bunun dışında yani doğal yollarla instagram takipçi sayısı nasıl arttırılır?

Cevaplar

fenomen
Yediden yetmişe hemen hemen her birey günümüz de özelikle de zamanın yarısını sosyal medya ile harcamaktadır. Özelikle de instagram hemen hemen her bireyin ilgisini çekmektedir. Yeni instagram hesabı açtıysanız nasıl olur da diğer kullanıcılar gibi takipçi sayınızı artırabilirsiniz. İşte tam da bu sorunuzun cevabı için sizlere instagram'da en kısa süre de takipçi artırmanızı yollarından bahsedelim.

İnstagram takipçi sayısını artırmanın ilk yolu başka kullanıcılar ile iletişime geçmektir. Ne kadar fazla kullanıcı ile iletişim halinde olursanız o kadar takipçiniz olur.


Eğer bir işte çalışıyorsanız mutlaka ama mutlaka çalışma ortamınızı çekip instagrama atın çünkü başka kullanıcılar insanların çalışma ortamlarını merak eder ve bu da sizlere ekstra takipçiler kazandırır.

Günlük hayat ile ilgili paylaşımlar yapmaya dikkat ediniz. Paylaştığınız fotoğraflar da kolaj oluşturun. İnstagram da her ne kadar bu uygulama oluşmuyorsa da sizler farklı uygulamalardan kolaj oluşturun ve instagram hesabınızdan bunu paylaşın.

İnstagram kullanan her birey ayrıca da facebook hesabı da kullandığı için instagram da paylaştığınız bir fotoğrafı ya da bir durumu facebook da da paylaşın.

Sosyal medyada tutarlı olmak çok önemlidir. İnstagram profilinizin güncel olmasına dikkat ediniz. Sürekli paylaşımlar da bulunun, ancak paylaşımlarınızın takipçilerinizin dikkatini çekeceğinden emin olun. Örneğin moda ile ilgili bir instagram profiline sahipseniz gidip robotlarla ilgili bir paylaşımda bulunmayın.

Diğer instagram kullanıcılarını kendi ilgi alanınıza göre takip etmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede takip ettiğiniz kullanıcıları takip edenlerin dikkatini çekersiniz. Eğer onların ilgisini çekecek paylaşımlara sahipseniz onlarda sizi takip edecektir.

Takip ettiklerinizin gönderileri ile etkileşime geçmeyi unutmayın. Eğer çok güçlü, takipçi sayısı yüksek olmayan profillerle etkileşime girerseniz, onlarda sizin gönderilerinize etkileşimde bulunacaktır.

Yüksek takipçisi olan profillere yorum yazarak diğer kullanıcıları dikkatini çekebilirsiniz. Bu yorumlarda da tutarlı olmalısınız. Sadece yorum yazmış olmak için yorum yazmayın.

Tüm bunların içerisinde en önemlisi tutarlı olmaktır. İnstagram hesabınıza her gün giriş yapın, bahsettiklerimi hergün düzenli olarak uygulayın. Yavaşta olsa vazgeçmeyin takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın