iyi insanlar neden yalnızdır?

soruyorum
Aranızda böyle düşünenler varsa düşüncelerinizi merak ediyorum. Sizce iyi insanlar neden yalnızdır? Eminim bunun birçok nedeni vardır, sizin tespitlerinizi öğrenmek istiyorum...

Cevaplar

halukyilmaz
İyi insanlar neden yalnızdır gibi bir soruya cevap vermek için iyi insan kavramını anlamak lazım. İyi insan size göre kimdir? Bence bu daha önemli bir soru.

Bence iyi insan olarak nitelendirdiğiniz insanlar genelde kendinden ödün vererek, kendi mutluluğundan vazgeçerek yaptıklarıyla bu ünvanı elde eder. Dolayısıyla iyi insan olmak için çok çaba harcar. Bunu isteksiz yapar demiyorum yada sırf iyi insan olmak için yapar demiyorum. Bu onun doğasında vardır, karakteri öyledir. Ancak bu epey yorucu karakter özelliğidir. Sürekli karşısındakileri mutlu etmek birinci öncelik olduğunda, bir süre sonra buna dayanamaz, kendi içine kapanır.

Ayrıca insan fıtratından ötürü kendini iyi insan olarak tanımlar. Ne kadar kötü biri dahi olsa aslında kendince oda iyi bir insandır. Bunun ayrımını yapabilmek için iyi bir öz eleştiri şarttır.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın