kahvaltı yapmanın faydaları nelerdir?

cigdembozkurt
Kahvaltı yapmak benim için bazen bir işkenceye dönüşüyor, kahvaltıyla pek aram yok. Kahvaltının faydaları nelerdir acaba? Bu öğünü atlasam neler etkilenir?

Cevaplar

zehraulu
Bir çoğumuz yoğun iş temposu nedeni ile kahvaltılarımızı aksatırken uzmanlar ısrarlı bir şekilde kahvaltı yapmanın faydalarını dile getiriyorlar. Özellikle yoğun tempoda çalışan kişilerin kesinlikle kahvaltı yapması gerektiğini vurgulayan uzmanlar sırası ile şunları söylüyorlar.

GÜN BOYU ENERJİ VERİR

Kahvaltı yapmak ve sabahları birden farklı yiyecekle gözümüzü dünyaya açmak bizleri çok mutlu edeceği gibi aynı zamanda vücudumuzda farklı hormonlarında salgılanmasına ve gün boyu zinde kalmamıza yardımcı olmaktadır.

DİYABETİ ÖNLER

Diyabet hastalığında şekerin iyi ayarlanması zorunlu olduğu için sabah kahvaltısı son derece önem arz ediyor. Özellikle düzensiz yemek yiyenlerde çok sık rastlanan bu rahatsızlıkta sabah kahvaltısı güne başlangıç için çok önemli.

HIZLI KİLO VERMEYE YARDIMCI

Metabolizması çalışmayan bir kişinin kilo veremeyeceğini bildiğimiz için metabolizmayı iyi çalıştırmamız gerekecektir. Bu sebepten dolayı da sabah kahvaltımıza dikkat etmeli ve güne hareketli başlamalıyız. Zayıflamaya son derece yardımcı olan sabah kahvaltısı kısa zamanda etkisini gösterecektir.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın