kendi tarzımı nasıl yaratabilirim?

burcud
Güzel giyinmeye çok meraklıyım, iyide alışveriş yapıyorum ama kendimi tarz hissetmiyorum. Sokakta gezerken çok basit giyimli bir kadın görüyorum belli ki çok ucuza alınmış ama çok tarz gözüküyor. Kendi tarzımı nasıl yaratabilirim, nerede yanlış yapıyorum acaba?

Cevaplar

modablog
Herkes tarz sahibi olmak, giydikleriyle dikkatleri üzerine çekmek ve kendisini özel hissetmek ister. Kendi tarzını yaratmak için öncelikle yaratıcılık gerekir, ancak birçok kişi bunu maalesef başaramaz. Sokakta yürürken yanınızdan geçen çok şık giyinimli beş kadından belki de iki tanesi gerçekten tarz sahibidir. Tarz olmak çok pahalı, şıkırtılı giysiler giymek değildir. Günümüzde sadece şık giyinmek bizleri tarz sahibi yapmadığı için, sizleri tarz ve stil sahibi yapacak koleksiyonları araştırmanızı, istediğiniz parçaları nasıl daha uygun fiyata sahip olabileceğinizi araştırmanızı öneririz. Modayı takip ederseniz, adeta bir trend setter olabilirsiniz, böylelikle benliğinizi bulabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?


Önemli olan doğru adresi bilmek. Kaliteli, iyi ve özel parçaları bulmak günümüzde çok kolay. Binlerce ünlü moda tasarımcısının özel koleksiyonları parmaklarınızın ucunda. Alışveriş merkezlerinin en özel markalarından, takı dünyasının nitelikli ve özel parçalara kadar çok geniş bir yelpaze web siteleri sayesinde ayağınıza kadar geliyor. Alışveriş merkezlerinden çok fazla alışveriş yapanlar bilirler ki, dünyaca ünlü markalar özel koleksiyon parçalarını bu merkezlerdeki mağazalarında satışa sunarlar. Gerçekten çok büyük emek ve güzellik barındıran bu parçaların fiyatlarına ulaşmak zordur. Ama tarz sahibi olmak istiyorsanız, alışveriş merkezleri sizler için doğru adres. Web siteleri ve alışveriş merkezleri bizler için doğru adres peki hangisi diyorsanız sizlerle püf noktayı paylaşalım.

İnternet üzerinden aradığınız her türlü ürünü dakikasında bulmak mümkün. Ancak görüp, dokunmadığınız bir ürünü kimse içi rahat bir şekilde alamaz, özellikle de konu giysi olunca. Önce kendi vücudunuza neyin yakışacağını ve doğru kombinler yapmayı öğrenmelisiniz. Seçtiğiniz bir parça vücudunuzun bir çok yerinde kullanılabiliyorsa, o parça sizi şık değil rüküş yapar. Yani giydiğiniz bir eteği, straplez olarak kullanmanız mümkün olmamalı ve kullanmamalısınız.

Bu nedenle kombin yaparken, parçalar halinde yapmalısınız. Bir bluz, pantolon, ceket ve şık bir çanta gibi. Hangi parçanın, hangi parçayla yakışabileceğini öğrenin. Tıpkı bir puzzle'ı tamamlamak gibi. Bu işlemi geçtikten sonra alışveriş merkezlerine çok para harcamadan internet üzerinden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü sitedeki bir gömleği gördüğünüz zaman onu hemen üzerinizde hayal edebilir, onu hangi ceket ve etekle kombin yapabileceğinizi bilirsiniz. Her şey göz ve zevk meselesidir. Siz gözünüzü ve zevkinizi eğitir ve geliştirirseniz mükemmellikte beraberinde gelecektir.
birelif
Geçenlerde bu konuda çok güzel bir video izledim. Bende kendi tarzımı nasıl yaratabilirim veya nasıl değiştirebilirim diye araştırmalar yaparken youtube'ta aşağıdaki videoyu izledim. Moda konusunda çok güzel videolar paylaşan Nil Ertürk'ün yayınladığı video kendi stilini yaratma konusunda çok güzel fikirler veriyor. İzlemeni tavsiye ederim...

cevabiolmayanadam
bence bunun için kaliteli moda blog sitelerini örneğin : https://www.bakimlikadin.net/ sitelerini en azından haftada 3-4 kez düzenli olarak inceleyip kimler ne giyiyor? kombin önerileri vb gibi sokak stilleri ile ilgili konuları takip etmeni öneriyorum. Ayrıca instagram'da moda ikonlarının sayfalarını takip edebilirsiniz. Ancak tabii ki onların giydiği şeyler çok pahalı oluğu için bütçe riski var.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın