Kullanım Koşulları

Sayın kullanıcı;

Lütfen Cevap.org hizmetlerini kullanmadan önce kullanım koşullarını dikkatle okuyunuz. Sitemizi kullanarak aşağıda yazılı tüm maddeleri kabul etmiş sayılırsınız.

Bir soru cevap sitesi olarak içerik paylaşım sitelerinden biri olan cevap.org, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” kapsamında hizmet vermektedir. 5651 sayılı kanun'un 8. maddesine ve Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarının 125. maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı yapan kişiler sorumludur. Kullanıcıların yazılı ve görsel paylaşımlarından kaynaklanacak hukuksal sorunlarda cevap.org sorumluluk kabul etmemektedir.

Cevap.org Telif haklarına saygılı olarak hukuka, yasaya, kişilik haklarına uygun içerik sağlayıcı olarak siz değerli kullanıcılarına yayın yapmaktadır. Sitemizde kullanıcılar tarafından yüklenen tüm resim, logo veya bir marka içeriğinin telif hakları ilgili kurumlara aittir. Sitede yer alan herhangi bir içeriğin hukuka, telif haklarına, kişilik haklarına aykırı olduğu durumlarda “uyar – kaldır” yöntemi uygulanmaktadır. Bu gibi durumlarda iletişim formunu kullanarak bize bilgilendirme yapmanız beklenmektedir. Bunun dışında belirli yayın organları tarafından yayınlanan içerikleri “içerik sağlayıcılığı” kapsamında sunan cevap.org bunları kontrol etme yükümlülüğü altında değildir.

Cevap.org adresinde yayınlanan tüm soru, cevap genel anlamıyla içeriklerin yayın hakları sitemize aittir. Kullanıcıların bir cevap yazarken farklı kaynaklardan alıntı yapma olanakları vardır. Üçüncü tarafların telif hakkına sahip olduğu her hangi bir içerik kaynak gösterilmeksizin paylaşılmaması beklenmektedir. Telif hakkına sahip olduğunuz bir içeriğin sitemizde yayınlanması halinde bu içeriği şikayet edebilir, iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cevap.org adresinde yer alan dış bağlantılar, sorular ve cevaplar hakkında daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılara hizmet etmek amacıyla eklenmelidir. Sitemizdeki tüm dış bağlantılar yeni bir pencerede açılır, dış bağlantıların içeriklerinden Cevap.org sorumlu değildir.

Cevap.org adresine veya sitemizde yer alan herhangi bir sayfaya arama motorları, haber siteleri, bloglar gibi üçüncü taraflardan verilen bağlantılardan Cevap.org sorumlu değildir. Bu gibi bağlantılardan web sitelerinin kendileri sorumludur ve bu sitelerin kendi kullanım koşulları doğrultusunda hareket edilmelidir.

Cevap.org adresinde kesinlikle mp3 veya video indirme olanağı bulunmamaktadır. Kullanıcılarımızın bu tür içerikler yüklemelerine izin verilmemektedir. Sitemizde yer alan videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion, Google video, Yahoo video, İzlesene gibi önemli video barındırıcılığı yapan sitelerden embed kodları aracılığı ile oluşturulmaktadır. Sitemizde bulunan herhangi bir videonun telif haklarına aykırı olduğu durumlarda ilgili videonun barındırıldığı web sitesi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Cevap.org kullanıcılarına yayınlanan cevaplara yorum yapma olanağı sunulmaktadır. Yorumlarda küfür, hakaret, siyasi içerikli yazılar yazmak yasaktır. Yorumlar site editörleri tarafından gerekli durumlarda incelenmektedir, bu gibi durumlarda yayınlanan yorumlar site editörleri tarafından yayından kaldırılacaktır. Gerekli hallerde bu tür davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları kaldırılacaktır.

Cevap.org'da yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde garanti edilmemektedir. Sitemizde yayınlanan cevaplar tamamen yazarlarımız tarafından bilgileri ve tecrübelerini kullanarak üretilmektedir. Sitemizde yayınlanan cevaplar hukuka aykırı bir durum içermediği sürece yayından kaldırılmamaktadır. Sitemizde yayınlanan herhangi bir bilgi, yorum, öneri, tecrübe paylaşımı ve benzer içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan) maddi ve/veya manevi herhangi bir kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Cevap.org işbu Kullanım Koşulları'nda gerekli gördüğü hallerde de değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu değişiklikleri kullanıcılarına ayrıca bildirme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Kullanım koşullarında yapılan değişiklikler yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir. Kullanıcılar bu kullanım koşullarını belirli aralıklarla kontrol etmeyi ve değişikliklerden haberdar olmayı kabul eder. Sitemizi kullanarak bu değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız.

Kullanım Koşulları ile ilgili soru, görüş ve düşüncelerinizi iletişim formu'nu kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kullanım Koşulları 18.06.2018 tarihinde güncellenmiştir.