local seo - yerel seo nedir?

seouzmani
Yerel SEO, Lokal ve local SEO özellikle hizmet ve ürün satışı yapan işletmeler için genel SEO çalışmalarından çok daha önemli hale gelmiştir.

Bunun nedeni son google güncellerime göre arama sonuçlarındaki bahsettiğiniz gibi görülen değişiklikler. Google müşterilerini yani arama yapan kullanıcılarına en uygun sonucu sunmak için epey gayret gösteriyor. Bunu algoritmasındaki değişiklikler sayesinde gerçekleştiriyor.

Yerel seo belli konularda yapılana aramalar için özel sonuçlarda yer alma gayreti olarak özetlenebilir. Aşağıda buna bir örnek olması amacıyla SEO hizmeti arama sonuçlarının bir ekran görüntüsünü ekliyorum.

local seo - yerel seo nedir
Arama sonuçlarında reklamları geçtikten sonra aşağıda resimde görüldüğü gibi ilgili firmaları puanları yorumları ile birlikte, aramayı yapan kişinin lokasyonuna da bağlı olarak listeliyor.

Ben bu aramayı İstanbul anadolu yakasından yaptığım için arama sonuçlarında bana en yakın sonuçları görebiliyorum. Bu sizi arayanlara ulaşmak için inanılmaz etkili bir özellik ve mutlaka kullanılması gerekmektedir.

Yerel seo çalışmasının nasıl yapılması gerektiği konusunda seo hocasının güzel bir çalışması var buradan local seo ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

bu soruya verilen tüm cevaplar