moda blogu açmak istiyorum nasıl başlarım?

blogger
Moda blogu açmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir? Bir moda blogu açıp bundan nasıl para kazanılır, nereden başlamak gerekir?

Cevaplar

girisimci
Bir moda blogu açmaya karar verdiniz ve blogunuzun çok başarılı olmasını istiyorsunuz. Öncelikle Moda blog dünyasına giriş yaparak, kaliteli ve yüksek sayıda rakibiniz olduğunu bilerek bu işe başlamanızı tavsiye ederim. Moda Blogunuzu ön plana çıkarabilmek için çok çalışmanız gerekecek.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, ilk yapacağınız iş başarılı moda bloglarını incelemek, onların başarıya nasıl ulaştıklarını anlamaya çalışmak olmalıdır.

Blogunuzu diğer moda bloglarından ayıracak özellikleri belirleyin. Eğer moda blog işine yeni adım atıyorsanız, öncelikle sizi diğer moda bloglarıyla rekabet edecek yönlerinizi ortay koymanız gerekir. Çünkü her sektörde olduğu gibi diğerlerinin aynısı bir blog açacaksanız, kimsenin buna ihtiyacı olmayacaktır. Kendinize “neden ben bu işi yapmak istiyorum?” sorusunu sorun. Cevabınızın içerisinde diğer moda bloglarından farkınızı bulacaksınız. Yeni moda blog yazarlarının gerçekten fark yaratacak fikirler ile başlaması çok önemlidir, unutmayın bu blog size özel olacak, nasıl olması gerektiğine siz karar vereceksiniz.Hedef kitlenizi çok iyi tanıyın, onlarla nasıl iletişim kuracağınızı belirleyin. Bu blogu neden oluşturduğunuzu ve insanların sizi neden takip ettiğini iyi bilin. Bunu her zaman hatırlayın ve ne kadar başarılı olursanız olun, hedef kitlenizle iletişimi koparmayın. Okuyucularını, takipçilerini iyi tanıyan moda blogları başarıyı elde edeceklerdir. Hedef kitlenizi tanımlayın onların özelliklerini listeleyin, ne giyer, ne içer, nereye gider bilin. Sizden ne istediklerini tespit edin. Blogunuzun en çok hangi sayfaları tıklanıyor takip edin. Yeni bloglarınızı bu yönde oluşturun. Çünkü anlayacağınız gibi okuyucularınız sizden bunu istiyor.
1
sinemkorkmaz
Moda blogu açmak istiyorsanız Instagram sizin için vazgeçilmez olmalı. Moda bloğunuzu açtıysanız, yapacağınız ilk iş instagram hesabınızı oluşturmak olmalı. Moda Blogunuzu hızla tanıtmanın en kolay yolu Instagram olacaktır.

Doğruyu söylemek gerekirse, Instagram'ın moda alanında yüksek oranda kullanımı, moda bloglarının popülerliğini baltalar duruma geldi. Özellikle Stil bloglarının olmazsa olmalı fotoğraflardır, blogların büyük bir kısmı resimlerden oluşur. Blog yazarları da resimlerini paylaşabilecekleri Instagram bir ortamı yüksek oranda kullanmaktan çekinmemektedir. Moda bloglarının en yüksek trafik kaynağı instagram olduğu çok açıktır, her yazınızı Instagram'da paylaşın.Bu paylaşımlar size trafik sağlayacaktır ancak genel trende göre yazılarınız eskisi kadar yorum almayacaktır. Çünkü takipçileriniz Instagram üzerinden yorumda bulunmayı daha kolay buluyor. Son günlerde Instagram moda alanında facebook'tan çok daha verimli çalışıyor. Buna göre önceliğiniz Instagram olmalı. Son olarak takipçilerinizle iletişim kurmayı sakın unutmayın, bu size uzun vadede başarıyı getiren önemli kriterlerden biri olacaktır.

Gerçek kişiliğinizi yansıtmaktan çekinmeyin. Fotoğrafın bir moda blogu için ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştim. Bir fotoğraf karesini yakalamanın pek çok yolu vardır. Ancak bu fotoğraf karesinde kişiliğinizi ortaya koymanız farklılığınız ön plana çıkarmanız çok önemli. İnsanlar bloglarında şöyle fotoğraflar kullanıyor, bende bu şekilde fotoğraflar yaratmalıyım dememelisiniz. Yaratıcı olun, farklı yöntemler deneyinin, inanının bu yaptıklarınıza bayılacak insanlar olacak. Tabii bunu söylerken ünlü olmak, başarılı olmak uğruna saçma sapan sizi yansıtmayacak girişimlerde de bulunmamanız gerekir. Komik duruma düşebilirsiniz. Kendinize güvenin, yaptığınız işi sevin, para arkasından gelecektir.

İdeal moda temanızı oluşturun. Her bir moda blogunun bir çizgisi vardır. Bu çizgi ilk günden oluşmaz, çevrenizle, takipçilerinizle gerçekleştireceğiniz iletişim sayesinde bazı değişiklikler yapacaksınız. Gerekirse blogunuz için misafir yazarlar ile çalışacaksınız, onların da blogunuzun çizgisinde olmasına özen gösterin. Örneğin, kilolu insanlarla iletişim kurmaktan sakınmayın, bu grup insanlar moda trendlerinden ne yazık ki en az faydalananlardır. Onlara yol gösterin, bu alan küçümsenmeyecek bir büyüklüğe sahiptir.
1
bu soruya cevap vermek için giriş yapın