parmaklara masaj yapmanın faydaları nelerdir?

hulyayildiz
Geçenlerde facebook'ta bir video izledim. Video İngilizceydi söylediklerini çok anlamadım ancak parmaklara masaj yaparak vücutta oluşan ağrılara faydaları olduğunu anlatıyordu. Bu gerçekten mümkün mü? Eğer böyle bir şey varsa parmaklara nasıl masaj nasıl yapılır?

Cevaplar

bilgili
Evet parmaklara masaj yapmanın ağrılara iyi geldiği doğrudur. Refleksoloji adı verilen bir dal bu konu üzerinde bir çok teknik geliştirmiştir. Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz?

Parmağınızı 20 saniye boyunca sıkarak açılarınızdan kurtulabilirsiniz. Yalnız hangi parmağınızı sıkıcağınızı bilmeniz gerekiyor. Doğru parmağı bulduktan sonra size alternatif bir tedavi sunabilir.

Burada önerilen alternatif tedavidir. Hastalıklarınızı bir doktorla görüşerek tedavi olmanız gerekir. Alternatif tedavi yöntemleri günü daha iyi geçirmenizi sağlayan pratik çözümler sunabilir ama tek başına bir tedavi değildir.

Refleksoloji vücuttaki belirli bölgele mesaj yaparakvücuttaki rahatsızlıkları önleme yöntemidir. Olağan yorgunluklara karşı sizi rahatlatabilecek bazı pratik çözümler sunar. İşte size alternatif tedavinin en pratik hali;


Baş ağrıları için

Yoğun tempo sebebiyle baş ağrılarından rahatsız oluruz. Bu durumda baş parmağınızı 3 ila 5 dakika sıkabilirsiniz. Baş parmağınız vücudunuzdaki bütün denge merkezleriyle bağlantılı olarak çalışır.

Yorgunluk ve sinir için

Yorgunluğunuzu azaltmak ve sinirlerinizi yatıştırmak için orta parmağınızı sıkabilirsiniz. Orta parmak masajı, öfkelendiğiniz anlarda sizi sakinleştirebilir.

Olumsuzluk ve sindirim sorunları

Olumsuz düşünceler içindeyseniz yüzük parmağınızı sıkarak meditasyon konumuna geçin. Sizi daha mutlu yapacak ve sindirim sisteminizi düzenleyecektir.

Stres

Günün yoğunluğunda oluşan stresleri halletmek için serçe parmağınızı sıkın, ovalayın.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın