saçlara iyi gelen bitkisel yağlar nelerdir?

evrimuysal
Son zamanlarda saçlarım epey cansız ve sönük olmaya başladı. Sanırım buna sebep olan farklı nedenler var. Bazı bitkisel yağların saçlara iyi geldiğini söylüyorlar. Bildiğiniz kullandığınız saçlara iyi gelen bitkisel yağ tavsiyeleriniz nelerdir?

Cevaplar

birelif
Saç bakımı için kullanılan saç bakım yağları cansız ve sönük bakımsız görünen saçları tekrar canlandırır saç köklerini besleyerek daha sağlıklı saç yapısına sahip olmanızı sağlar. Kullandığımız şampuanların içerisinde bulunan yoğun kimyasalların saçı besleyen yağları da yok ettiği için saçlar zayıf düşer ve cansız kalır.

Derinlemesine temizler kelimesi bu durumda çok doğrudur çünkü şampuanların içerisinde bulunan kimyasallar saçı temizlerken yararlı ve zararlı maddeleri ayırt etmeden yok eder bu durumda saçlar kendini yenilemeye yardımcı olan yağ ve kendi ürettiği maddeleri kaybeder.

Daha sonra saçlarımızı eski haline getirecek kimyasal olmayan bitkisel yağlara ihtiyaç duyarız, saçlarınız için kullanabileceğiniz saçlara iyi gelen, en etkili bitkisel yağların listesi:

1. Jojoba Yağı


Özellikle yıpranmış saçlar için iyidir. Saçları ve saç derisini derinlemesine nemlendirir saçın kaybettiği yağı ne nemi geri kazandırmaya yardımcıdır. Saç uçlarındaki kırıkları önlemeye birebirdir.

2. Biberiye Yağı


Saç köklerini besler ve saçın gürleşmesini sağlar. Saça ipeksi bir yumuşaklık katar, saç derisini temizleyerek kepekten kurtulmaya yardımcıdır.

3. Yılan Yağı


Saçın sağlıklı bir şekilde uzamasının sağlar, düzenli olarak kullanmak gerek, zayıflamış ve incelmiş olan saçların güçlenmesini yeniden saç çıkmasını sağlar. Koparak dökülmelerde kırıklarda onarıcı etkilidir. Haftada 2-3 kere kullanılmalıdır.

4. Argan Yağı


Güzellik sektöründe sık kullanılan bir yağdır. Yıpranmış saçların tedavisinde kullanılan güçlü etkili bir yağdır. Zengin B vitamini içerir, yağı doğru kullanmak önemlidir banyodan önce veya sonra kullanılmalıdır.

5. Badem Yağı


E vitamini ve magnezyum bakımından zengin bir yağdır. Saçı nemlendirir ve daha parlak görünmesini sağlar, fön, saç maşası, boya gibi yıpratıcıların etkisini azaltır saç sağlığını korur.

6. Sarımsak Yağı


Saçlara önemli derecede fayda sağlayan yağlardan biridir. Saç derisinde ve köklerinde yaşanan problemleri kısa sürede giderir, içerisinde bulunan kalsiyum ve vitaminlerle saç dökülmesini büyük ölçüde önler ve saç çıkmasını sağlar. Saç köklerine giden kan akışını arttırarak saçların gereksinim duyduğu oksijeni tedarik eder. Düzenli olarak kullanmak faydalı olacaktır, saç tellerini güçlendirerek kırıkları azaltır.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın