sanal ofis nedir kullanan varmı?

leylayim
Sosyal medya reklam tanıtım işleri yapıyorken aklıma yeni fikirler geliyor. Özellikle sosyal medya ile ilgili belli konularda danışmanlık işleri yapmak için bir şahıs şirketi kurmak istiyorum. Evden çalışacağım için bir iş yerine ihtiyacım yok. Ancak bir şahıs firması kurmak için iş adresi gerekiyormuş bunun için sanal ofisler varmış. Merak ettiğim bu sanal ofisler tam olarak nedir ve varsa kullananlardan sanal ofis işlemleri nasıl yapılıyor bilgi alabilirmiyim?

Cevaplar

muratulu
Sanal ofisler özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren veya gösterecek olan küçük boy şahıs işletmeleri tarafından sizinde söylediğiniz gibi öncelikle bir iş yeri adresi almak amacıyla kiralan alanlardır.

Bu alanlar adından da anlaşılacağı üzere sanal bir alan olsada yasal yükümlülükler yerine getirilmesi gerektiğinden aslında gerçek fiziki bir alandır. Bu alanlar genellikle bir plaza veya iş hanı gibi binalarda belli metrekarelerde belirlenen bazıları açık bazıları kapalı bölümlerdir.

Bir sanal ofis kiraladığınızda gerçekten bir binada bir yer kiralamış oluyorsunuz. Ben değil ama yakın bir arkadaşım bir dönem sanal ofis kullanmıştı. Bildiğim kadarıyla başlangıç aşaması için ideal bir seçim ve epey memnun kalmıştı.

Bu konuda özellikle İstanbul'da birçok firma var. Bu firmalarla iletişime geçtiğinizde onlar size tüm prosedürü aktarıyor. Bunu sürekli yaptıkları için bu konuda epey tecrübeliler, kolayca kiralayıp işinize başlayabilirsiniz.

Sanal ofislerin alternatif hizmetleri de var. Bu konuda iyi bir araştırma yapmanızı öneririm. Arkadaşım özellikle telefon sekreterya hizmetlerinden faydalandığını anlatmıştı. Ancak bu ekstra sanal ofis hizmetleri ve fiyatları konusunda detaylı bilgi alın. Daha sonra şaşkınlıkla karşılayacağınız maliyetlerle karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Şimdiden hayırlı olsun, işlerinizde başarılar dilerim...
bu soruya cevap vermek için giriş yapın