türkiyenin en büyük dolandırıcıları kimler?

rahatsiz
Az önce halk tvde Yılmaz Özdil'i dinledim. Meğerse ülkemizde ne dolandırıcılar varmış. Anlattığı hikayelere bakınca daha da dolandırıcı çıkaracağımızdan eminim. En son büyük dolandırıcı tosuncuk olarak nam salan çiftlik bankın sahibi. Bildiğiniz Türkiye'de yaşamış en büyük dolandırıcılar kimler?
Nasıl dolandırdıklarını da yazarsanız, insanlarımız belki ders alır!

Cevaplar

uykusuz
Bizim nesilin karşılaştığı en büyük dolandırıcıların başında son dönemlerin popüler ismi çiftlikbankı kuran tosuncuk lakaplı Mehmet Aydındır.

İnsanlara inek, öküz satıyorum derken insanları öküz yerine koymuş, inek gibi sağmış. Bu sistemin ilk popüler olduğu dönemleri hatırlıyorum. Utanarak söylüyorum aklımdan geçmedi değil. Birde ilk zamanlarda böyle değildi sistem hatırladığım kadarıyla. Bildiğin hayvanın parasını veriyorsun, onlar yem, bakım parasını düşüp, sana süt parası falan gönderiyorlardı hesapta. Sonradan bu hisse haline falan dönüşmüş. 50 liraya öküz hissesi falan alıyorsun herhalde.

Bence bu tür olaylara insanların aldanmasının en büyük sebebi kısa yoldan parayı bulma arzularıdır. Buna yol açan sebebin de televizyonda, internette sürekli pompalanan lüks hayat, gösterişli yaşam tarzının özendirilmesi bence başı çekiyor.

Dolandırıcılık sistemini mağdurlardan dinleyin. Bence en büyük son dolandırıcı tosuncuk.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın