wordpress'te hangi eklentileri kullanmalıyım?

onuruzun
Wordpress'te bir blog için hangi eklentileri kullanmak gerekir? Ne gibi faydaları vardır?

Cevaplar

blogcu
WordPress kullanan kişiler için genelde değişmeyen bazı eklentiler vardır. Bu eklentilerden kısa kısa bahsedelim. WordPress'e yeni başlıyorsanız, aşağıda ele alacağım eklentileri not almanızı öneririm. Zira yeni bir WordPress tabanlı web sitesinde fazla eklenti kullanmadan sadece bu temel eklentileri kullanarak hareket etmek siteniz için çok daha verimli, çok daha faydalı olacaktır.

WordPress Siteniz İçin Gerekli Temel Eklentiler

1) All in One SEO Pack

Bir site için olmazsa olmaz unsurlardan biri SEO'dur. Bu eklenti, size sitenizin gerekli olan tüm seo ayarlarını yapma şansı sunar. Ayrıca, siteniz için gerekli olan temel seo ayarlarını yapmanızın yanı sıra, her yazınız ve sayfanız içinde seo ayarı yapma şansı sunar. Böylelikle yazı ve sayfalarınızın da arama motoru popülerliğine katkı sağlar.
https://tr.wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/

2) Google XML Sitemaps

Bir site için site haritası cam simidi demektir. Arama motorlarının sitenizi daha rahat ve daha hızlı indexleyebilmesi için kaliteli, ayarlanmış bir site haritasına ihtiyacınız vardır. Google XML Sitemaps ise bu konuda sizlere destek olur. Site haritanızı otomatik olarak oluşturma, güncelleme ve haritada istediğiniz unsurların yer alıp almamasını sağlama gibi konularda ayarlama imkanları sunar.
https://tr.wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/

3) Akismet

Bir WordPress sitede ki en önemli sorunlardan biride spam yorumlardır. Akismet, sitenize gelen spam yorumların ayrılması ve bu yorumların yönetici olarak yönetilmesini sağlayan bir eklentidir. Kısacası, spam yorumlara karşı savaşmanızı sağlar.
https://tr.wordpress.org/plugins/akismet/

4) WP Super Cache

Sayfalarınızın statik bir HTML sayfasına dönüşmesini sağlar. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcılar PHP yerine HTML sayfalar ile karşılaşır. Böylelikle onlar için daha hızlı açılan sayfalar, sunucu/host için ise daha az yorucu sayfalar söz konusu olur.
https://tr.wordpress.org/plugins/wp-super-cache/

Benim önerdiğim ve kullandığım eklentiler bu şekilde. İlk olarak SEO ayarlarınızı yapın, ikinci olarak site haritanızı oluşturun, üçüncü olarak spama karşı korunun, son olarak ise sitenizi daha hızlı ve yorucu olmayan bir yapıya kavuşturun. İşte, siteniz hazır.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın