yazar kafe kapandı mı?

blogcu
Özellikle blog yazarlarının küçük meblağlarda da olsa kazanç sağlayabildikleri Hürriyetin blog platformuna erişim sağlanamıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Hürriyetin ana sayfasında widget olarak görünüyordu. Artık öyle gözükmüyor, sadece alt kısımda yazar kafe yazıyor ancak tıklandığında bir şey olmuyor. Bakımda mı, kapanacak mı, kapandı mı bilgi bulamadım.

Cevaplar

seouzmani
Hürriyet gazetesinin Demirören medya grubuna satılmasından sonra kamuoyunda yazar kafenin kapanacağı yönünde bir temayül vardı zaten. Söylediğiniz gibi, hali hazırda blog sahibi olan yazarların desteklendiği yazar kafe kapatıldı.

Yazar kafenin kapanmasıyla ilgili veya durumu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor ancak benim öngörüm bundan sonra tekrar hizmet vermeye devam etmeyeceği yönünde. Yazar kafenin tüm linklerin 10 Aralık 2018 tarihinden itibaren Hürriyetin ana sayfasına yönlendirilmiş durumda. Denemek isterseniz aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.
http://yazarkafe.hurriyet.com.tr/

Bu platformu kullanan emek veren yazarlar için üzücü bir haber. Büyük zaman harcanarak hazırlanan blog yazıları şu an ne yazık ki okuması beklenen kullanıcılara ulaşamıyor. Kapanacağı konusunda yazarlar bilgilendirilmiş olduğunu düşünmek istiyorum. Çat diye kapadılar, yazarlar yazılarının yedeklerini alamadılarsa çok daha vahim.


Yazar kafe ile birlikte hareket eden bumerang reklam programı halen aktif olmasına rağmen Demirören grubunun bu platformu da kapatacağını öngörmek çok zor değil.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın