confessions

cemdikmen

Okur  · 27 Temmuz 2018 Cuma

  1. cevaplar2
  2. takipçi 0
  3. puan 825

ersun yanal fenerbahçe'de başarılı olur mu?

cemdikmen
Bir Fenerbahçe'li olarak cevap veriyorum. Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'de ne yazıkki başarılı olacağını düşünmüyorum. Ersun Yanal'la şampiyon olduğumuzdaki kadro ile bugünki kadro arasında dağlar kadar fark var.

Ersun Yanal mutlaka olumlu bir etki yaratacaktır. Oyun planı, taktik olarak kötü diyemem ama bu oyuncularla bu sene işimiz çok çok zor. İnşallah başarılı olur hergün rezil olmaktan kurtuluruz. Yemin ediyorum insanlar benle dalga geçmekten bıktı artık.

koşmak mı yürümek mi kilo verdiriyor?

cemdikmen
Kilo vermek için yapılan diyetler sadece kilo verme konusunda yeterli değildir. Bunun için de kilo vermek ve aynı zamanda formda kalmak için spor da yapmanız gerekmektedir.

Kilo vermek için veya formda kalmak için ise sadece spor aletlerini tercih etmeniz gerekmiyor. Koşarak veya hızlı ve tempolu bir şekilde yürüyerek de oldukça kolay bir şekilde formda kalabilir ve aynı şekilde kilo verebilirsiniz. Peki, koşmak mı yürümek mi kilo verdiriyor?

Bu soru aslında beden olarak yani yapı olarak herkesin bünyesinde farklı reaksiyon gösterebilmektedir. Bunun için de bazı kişiler koşarak daha kolay kilo verirken bazı kişiler de sadece tempolu bir şekilde yürüyerek de hızlı bir şekilde kilo verebilmektedir. Aynı zamanda kilo vermek için koşmanın mı ya da yürüyüş mü yapmanın daha etkili olduğu konusunda sizin yaşınız da oldukça önemli bir etkendir. Özellikle 35 ve 40 yaşının üzerinde iseniz tempolu bir şekilde yürüyüş yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ama 25 ve 30 yaşları arasında iseniz daha önceden de spor ile uğraştıysanız koşarak da kolaylık kilo verebilirsiniz.

40 yaşını geçen bir kişinin günlük olarak sadece 1 saat kadar tempolu bir şekilde yürümesi ile yaklaşık olarak 1 saati aşkın bir şekilde yürüyüş yapılması gerekmektedir. Sadece günlük 1 saat ile değil yürüyüş tempoları giderek artarak devam etmeli ve bu şekilde daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Koşmak en hızlı yağ yakma çeşididir. Fakat nasıl koşacağınız da iyi bilmeniz gerekmektedir. Oldukça hızlı veya oldukça yavaş bir şekilde koşmanız vücudunuz yormaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bunun için de hem vücudunuz yormadan hem de raht bir şekilde ilerleyecek şekilde hafif tempolu şekilde koşabilirsiniz.

Gençler için ise kilo vermek için günlük olarak sadece 5 saat yürümek yerine 1 saat kadar koşmaları yeterli olacaktır. İlk olarak vücudunuz daha önce hiç spor yapmadıysanız sporun temposuna ayak uydurmak için ilk olarak tempolu ve hızlı bir şekilde yürüyüşe hazırlamalısınız. Daha sonra ise koşam işlemine geçebilirsiniz.