confessions

cigdembozkurt

Okur  · 17 Temmuz 2018 Salı

  1. cevaplar5
  2. takipçi 2
  3. puan 971

evlilik nedir?

cigdembozkurt
Evlilik iki kişinin birbirleriyle hayatlarını paylaşmak ve bunu kurumsal hale getirmek için yaptıkları bir anlaşmadır. Bunu resmi hale getirmek için yasalar önünde sözleşme haline getirmelerine de nikah denir.

Sorudan aslında daha çok hayati boyutuyla bir cevap arandığını anlıyorum. Eğer evlilik nedir sorusuna bu pencereden cevap aranacaksa bunun ne yazıkki kesin bir cevabı yoktur. Evlilik kurumu kişiden kişiye farklı nitelendirilir, bu yüzden çevreden evliliğinizle ilgili birçok yorum ve değerlendirme duyabilirsiniz.

Bence evlilik iki kişinin sevdikleri insanların mutluluğu için yaptıkları şeylerin bir bütünüdür. Bu bazen kendi isteklerini ikinci plana koyma, bazen de ortak isteklerin veya hayallerin peşinden koşma olarak sonuçlanabilir.

Evliliğin temeli ve bekasını sağlayan ise sevgidir. Sevgi olmadığında ne yazık ki cevabımın girişinde bahsettiğim gibi adı olan bir sözleşmeden öteye gidemez.

tv8 yemekteyiz yarışmacıları oyuncu mu?

cigdembozkurt
Tv8'deki yemekteyiz programını bende neredeyse her gün izliyorum. Sizin düşündüğünüzü bende düşünüyorum. Bazen bana da çok yapmacık geliyorlar. Ama yemekteyiz yarışmacılarının oyuncu olduklarını hiç sanmıyorum.

Daha önce bir arkadaşımın ablası katılmıştı. Ablası oyuncu falan değil laf arasında bahsetmişti. Belli kurallar oluyormuş sadece. Bunları mülakata falan almışlar orada çeşitli sorular sorup yarışmacıyı tanımaya çalışıyorlarmış.

Bence bu mülakatlarda belli profiller arıyor ve program formatında belirledikleri profillere göre bu kişileri bir araya getirip yarışmacı yapıyorlar.

Dikkat edin her haftanın programında benzer profiller var. Zaten bu profillerden biri eksik veya farklı olduğunda o program her zamanki gibi olmuyor. Bazen sinir bozucu bazen de çok keyifli oluyor.

Dolayısıyla sorunuzdaki düşünceleri paylaşıyorum ancak oyuncu olmadıklarını en azından arkadaşım vasıtasıyla biliyorum. Yalnız şöyle bir şey olabilir, belli dönemlerde örneğin başlangıçta veya özel günlerde kast dedikleri oyuncular kullanmış olabilirler.
1

fazla tuz tüketiminin zararları nelerdir?

cigdembozkurt
Tuz tüketimi konusunda defalarca uyarılar yapan uzmanlar, fazla tuz tüketimi konusunda halkı uyarıyor. Özellikle fazla iyotlu tuz tüketimine karşı çıkan uzmanlar tavsiye olarak iyotsuz kaya tuzunu tavsiye ediyorlar.

Tuz tüketimini azaltın...

Tuz tüketiminin ülkemizde çok fazla olduğunu belirten uzmanlar tuzun zararlarından da bahsediyorlar. Sağlığı çok ciddi tehdit etmekte olan tuzun özellikle fazla iyotlusunun kısa zamanda vücuda zarar verdiğini ve ciddi şekilde etkilediğini belirtmektedir.

– Vücudu şişirmekte ve ödem oluşturmaktadır.
– Şeker hastalığının bir numaraları düşmanıdır.
– Uyku düzenini bozar.
– Göz sağlığını olumsuz yönde etkiler.
– Böbreklere uzun vadede zarar verebilir.

Mineral almak için kaya tuzu kullanın...

Mineral kaynağı olan kaya tuzu tüketim açısından son derece önem arz ederken, vücuda olan yararları ise saymakla bitmiyor. Aktarlardan rahatlıkla temin edilebilecek kaya tuzunun fiyatı ise ortalama olarak 5 – 8 TL arasında değişmektedir.

evdeki tozlardan nasıl kurtulurum?

cigdembozkurt
Evde veya ofiste nerede olursanız olun tozun kaynağı çoğunlukla minik bir hava akımında bile uçabilen ve yüzeylere konabilen ölü hücreleri ya da kumaş parçacıklarından oluşur. Tozla evde yarış haline girseniz bile bunu engellemeniz mümkün olmayacaktır. Boş ve hava almayan bir evde çok toz göremezsiniz.

Çünkü hava akışının olmadığı ve herhangi bir tozu üretecek kadar çok kumaş parçacığı olmadığı içi tozu azdır ya da görünmez. Evinizdeki toza engel olamazsınız. Ama en azından bu tozlanmayı azaltabilirsiniz. Öncelikle giysi gardırobunuzu düzenleme ile işe başlayın. Çünkü gardıroplar tozların en çok bulunabileceği yerlerden biridir. Gardırobunuzun kapağını her açıp kapattığınızda bile bu tozu hareketlendirmek ve artırmak için bir sebep olabilir. Kıyafetlerinizi atamayacağınıza göre en azından tozu azaltmak adına dolabınızı düzenleme ile işe başlayabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi raflara yerleştirmeden önce güzel bir şekilde temizlemeniz sizin için çok güzel bir avantaj olur. Daha sonra da kutulara yerleştirip kutuları dolabınıza yerleştirin. Böylece tozu azaltmış, aynı zamanda da dolabınızdaki düzeni de sağlamış olursunuz. Yalnızca kış mevsiminde işinize yarayan kabanınızı ise toz olmaması için kabanınızın üstünü büyük bir poşet ile örtün. Kullandığınız nevresimlerinizi her hafta değiştirebilirsiniz. Yataklar da bir evde tozun çabuk oluşabileceği yerlerden biridir. Her hafta nevresiminizi tertemiz yapıp değiştirdikten sonra değişimin farkında olacaksınız.

yufka nasıl muhafaza edilir?

cigdembozkurt
Yufka özellikle habersiz gelen misafirler için dolapta hazırda bulundurmak en iyisidir. Dolaba her türlü börek ve pasta koymak sizi telaştan ve misafirinizi iyi ağırlayamamak korkusundan kurtarır.

Aslında yufkayı paketiyle de buzdolabında saklayabilirsiniz. Eğer misafir gelmeden önce 2-3 saat vaktiniz varsa bu paketi çıkarır ve biraz erimesini beklersiniz. Böylece dolabınızda heran kullanılmaya hazır yufkada bulunmuş olur.

Yufkayı pişirmeden muhafaza etmek istiyorsanız yapışmaması için yufkaların arasına kağıt yerleştirerek buzlukta saklayabilirsiniz. Öncelikle 2 kat gazete kağıdını tezgaha serin. Yufkaları gazetenin üzerine koyun ve katlayın. Gazetenin iki uzun kenarını ortaya doğru kıvırın.

Daha sonra gazetenin sizin önünüze denk gelen kısa kenarından tutarak rulo yapın. Yufkayı bu şekilde önce birinci poşete koyun ve poşetin ağzını düğümleyin ya da yapışkan özelliği varsa yapıştırın. Son olarak yufka rulosunu ikinci bir poşete daha koyun ve bunun da ağzını düğümleyin. Böylece yufkaları güvenle muhafaza edebilirsiniz.