confessions

editor

Admin  · 18 Haziran 2018 Pazartesi

  1. cevaplar2
  2. takipçi 3
  3. puan 867

cevap.org'da nasıl soru sorulur?

editor
Değerli kullanıcılarımız, cevap.org yeni sayılabilecek ve Türkiye'nin soru cevap platformu olma vizyonu ile emin adımlarla gelişmesini sürdürmektedir. Sizlerden gelen yorumları geri bildirimleri inceleyerek geliştirmelerimizi sürdürüyoruz.

Bir soru cevap platformu olarak en üst seviyede sitemizden faydalanmanız için sizi kısaca Cevap.org'da nasıl soru sorulur konusunda bilgi vermek istedik.

Öncelikle sitemizde soru sormak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olup, üye girişi yaptıktan sonra en üst satırda bulunan arama bölümüne veya soru sorma kutucuğuna sorunuzu yazarak ara veya sor butonlarını tıklamalısınız.

Bu işlemin ardından karşınıza soru sorma, ekleme ekranı çıkmaktadır. Bu sayfada sorunuz gerekli hücrelerde yazılmış olarak gelmektedir. Soru cümlesinin altında sorunuzu biraz daha detaylandırabileceğiniz bir kutu daha yer almaktadır. Bu kutucuğa ekstra bilgiler, resim, video ekleyerek sorduğunuz soru hakkında bilgiler ekleyebilirsiniz.
Bu bölüm kesinlikle cevap yazmak için kullanılmamalıdır. Detayları girdikten sonra gönder butonunu tıklayarak sorunuzu sitemize eklemiş olursunuz. Sorularınız, her hangi onay süreci olmadan yayına alınmaktadır. Diğer taraftan moderatörlerimiz soruları incelediğinde her hangi uygunsuzluk veya hata ile karşılaştığında soruyu yayından kaldırabilir, değişiklik yapabilir.

Her hangi bir konuda bilgi vermek istediğinizde öncelikle bu konuda sitemizde bir soru eklemeniz gerekmektedir. Daha sonra kendi eklediğiniz soruya cevap yazabilirsiniz.

en iyi soru cevap sitesi hangisi?

editor
Bu soruyu görünce ilk olarak biz cevap yazmak istedik. Cevap.org olarak en iyi soru cevap sitesi olmak adına çıktığımız yolda henüz yolun başındayız. Yavaş ama emin adımlarla kullanıcılarımıza soru cevap konsepti üzerinde bir sosyal ağ oluşturarak herkesin bundan faydalanmasını sağlamak için çok emek harcıyoruz. Bugün olmasa da önümüzdeki kısa sürede Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi olmak için elimizden geleni yaparak hedefimize ulaşacağımızı ümit ediyoruz.

Bir soru cevap sitesinin ötesinde bir platform oluşturmak bizim için öncelikli hedeflerimizden. Bu noktada bu sorunun cevabını merak edenler için cevap.org'da neler yapılabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.


İstediğiniz konuda soru sorabilirsiniz


Bir soru cevap sitesinde olmazsa olmaz özellik olarak hiçbir kısıtlama olmaksızın, tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve yaratıcılığınıza bağlı olarak dilediğiniz konuda soru sorabilirsiniz.

Tüm sorulara cevap verebilirsiniz


Cevap.org yazarları bildikleri konular hakkında bilgiye ihtiyacı olan insanlara yardımcı olmak için istedikleri şekilde cevap verebilirler. Her insanın farklı ilgi alanları vardır, bu ilgi alanlarına giren konularda hiçbir sınırlama olmadan fikirlerini ve bilgilerini paylaşabilirler.

Soru türleri konusunda hiçbir sınırlama olmadığı için çok çeşitli alanlarda sorular sorulabilir. Bunların içerisinde bilgi arayışı olduğu gibi, fikir, öneri, görüş, tavsiye, tecrübe vb. birçok soru kullanıcılarımız tarafından sorulabilmektedir. Bu konularda hem kendinizi ifade ederken hem de konulara yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz.

Cevap yazarken içerik hakkında daha fazla bilgi için internet sitelerine link verebilirsiniz. Örneğin bir blog yazarı veya bir ürün, hizmet satışı yaptığınız bir web site sahibisiniz. Cevap.org'da sorulan bir soruya cevap verirken sahip olduğunuz veya daha fazla bilgiye sahip olduğunu düşündüğünüz web sitelerine link vererek blog veya web site trafiğini arttırabilirsiniz.

Cevap.org'un giderek yükselen alan otoritesi sayesinde web site veya bloğunuza link çıkışı sağlayabilirsiniz.

Medya Olanakları


Soru veya cevaplarınızın kalitesini yükseltmek veya geliştirmek amacıyla kolayca resim veya video ekleyebilirsiniz. Bazen resimler kelimelerden çok daha fazla şey anlatabilir, bunu kolayca kullanabilirsiniz.

Cevabınıza bir tıkla youtube videosu ekleyebilirsiniz. Bu cevabı okuyanların daha fazla bilgi almasını sağlarken daha da eğlenceli bir hale getirebilir. Burada özellikle youtuber veya video geliştiriciler kendi kanallarında yer alan videoları paylaşabilir hem kitlesini arttırırken hem de videolarının izlenme sayılarını arttırabilirler.

Yazarları takip edebilirsiniz


Soru soran veya sorulara cevap veren tüm yazarları ilgi alanınıza göre takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin sorduğu sorular ve cevaplar hakkında bildirim alırsınız. Böylece ilgili olduğunuz alanda soru ve cevapları yakından takip edebilirsiniz. Bu kişiler ve içerikleri ile etkileşimde bulunabilirsiniz.

Mavi tık hesap doğrulama


Şimdilik sınırlı sayıda olan mavi tık uygulamamızla bazı kullanıcılarımızın hesapları doğrulanmaktadır. Sosyal medyada sürdürülen bu uygulama kullanıcıları güvenini ve yazdıkları içeriğin kalitesini belli eden önemli göstergelerden biridir. Örneğin sitemizde sağlı sorunları ile ilgili cevap yazan bir doktor doğrulanmış bir hesapla daha güven veren cevaplar yazabilir. Kullanıcılar bu sayede okudukları cevapların konuyu bilen bir uzman tarafından yazıldığını bilirler.

Cevaplar ile etkileşimde bulunabilirsiniz


Beğendiğiniz cevaplara artı veya eksi oy vererek okuyucuların bu cevap hakkında bir izlenim edinmelerini sağlayabilirsiniz. Örneğin bir cevap fazla artı oy almışsa bunun kaliteli ve faydalı bir içerik olduğunu anlar veya tam tersi durumda yanlış bir bilgi veya kötü bir cevap olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sayede cevaplar bir şekilde kullanıcılarımız tarafından kalite kontrolden geçer.
Bununla birlikte beğendiğiniz cevapları sosyal medyada kolayca paylaşabilirsiniz.

Uygunsuz, şiddet, yanlış bilgi, telif hakkı gibi sorunlar olduğunu düşündüğünüz cevapları kolayca şikayet edebilir bu içeriklerin yayından kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Kullanıcılar arasında mesajlaşma


Cevap.org soru cevap sitesi olarak bir sosyal platform yaratmak adına kullanıcılarına kendi aralarında mesajlaşma imkanı sunmaktadır. Bir soru veya cevap ile ilgili istediğiniz kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Yazdıkları cevaplar yada sordukları sorular hakkında özel mesaj göndererek daha fazla bilgi alabilirsiniz. Bununda ötesinde ortak ilgi alanlarınız hakkında bilgi, tecrübe, fikir sahibi olan kişilerle kolayca iletişime geçebilir, sohbet edebilirsiniz.

Bununla birlikte arkadaşlarınızı veya bazı konularda bilgili kişileri cevap.org'a davet ederek puan kazanabilirsiniz. Puan tablosundaki yerinizi yükseltebilirsiniz.

Soru cevap arama


Sitemizde yer alan arama motoru sayesinde arama kelimesini yazarken sitemizde konu ile ilgili tüm içeriği canlı bir şekilde görebilirsiniz.

Güncel konular


Cevap.org'da gündemdeki konular hakkında sorular sorulmakta ve cevaplar verilmektedir. Ana sayfada tüm gündemdeki soruları görebilir. Gündem hakkındaki sorulara cevaplar verebilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi olmak için sürekli geliştirmelerde bulunuyoruz. Yukarıda cevap.org'da bulabileceğiniz temel özelliklerden kısaca bahsettik. Bu özellikler kullanıcılarımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda sürekli geliştirilecektir.

Önceliğimiz sitemizde kaliteli ve faydalı cevapların varlığını ve devamlılığını sağlayarak ihtiyaçları olanları bu cevaplarla en kısa yoldan buluşturabilmektir. Cevap.org bir gün Türkiye'nin en iyi soru cevap sitesi denince akla ilk gelen isim olacaktır.

Önerilerinizi bizimle iletişime geçerek kolayca paylaşabilirsiniz.
https://cevap.org/iletisim
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederiz…