confessions

hulyayildiz

Okur  · 11 Temmuz 2018 Çarşamba

  1. cevaplar3
  2. takipçi 2
  3. puan 1151

yemekteyiz programının sunucusu olabilirmisiniz?

hulyayildiz
Bence yemekteyiz programının büyük bir kısmında kurgu var. İnsanlar bilerek yönlendiriliyor. Yoksa bu kadar saçmalık daha yeni tanışan insanlar arasında olması mümkün değil. Daha yeni tanışan insanlar kısa süre içinde birbirlerine saygısızlık etmekten yoksunmuyor. Toplam 5 gün süren bir grup yarışmanın sonunda kırk yıllık arkadaş gibi konuşuyorlar birbirlerine.

Dolayısıyla öyle gözükse de ben programın sunucu Onur Büyüktopçu'nun gerçekte o kadar zorlandığını düşünmüyorum. Sunucu gerçekten çok sempatik biri, garip diyaloglara maruz kaldığına da katılıyorum. Soruya gelirsek, bu düşüncelerimle evet programın sunucusu olabilirim, oturur dinlerim, yerim yemeğimi kalkar giderim.

eldeki soğan kokusu nasıl geçer?

hulyayildiz
Hemen hemen her yemekte soğan vardır. Soğan doğradıktan sonra ellerin kokusu hem kendinizi hem de yanınızda bulunan kişileri rahatsız eder. Soğan kokusunu geçirmek için bir kaç pratik yolu vardır.

Bu kokudan kurtulmak için tuz ve soğuk su ideal bir çözümdür. Soğuk suyla tuzu macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve ellerinize bu karışımdan sürün. Daha sonra bol suyla yıkayın. Ellerinizi daha sonra nemlendirici kremle kremleyin.

Başka bir çözümde limondur. Limonun suyunu sıkın ve ellerinizi bu suyun içinde 3 dakika bekletin. Daha sonra bol suyla yıkayın ve kremleyin.

Diğer bir çözümde domatestir. Domates suyuna elinizi sokup birkaç dakika bekletin ve bol suyla yıkayın. Daha sonra da kremleyin.

En ilginç çözüm ise tencere, çatal ve kaşıktır. Bu eşyaların çelik olanları soğan kokusunu almaktadır. Sadece soğan kokan elinizi çelik bir eşyaya sürmeniz gerekmektedir.