confessions

kerimd

Okur  · 20 Haziran 2018 Çarşamba

  1. cevaplar5
  2. takipçi 2
  3. puan 1361

kendi arabamla ne iş yapabilirim?

kerimd
Kendi aracınızla ek işler yaparak kolayca kazanç elde edebilirsiniz. Araç kiralama konusunu neden baştan reddettiğinizi anlamadım ama en basit yöntemlerden biri budur.

Araç Kiralama


Belki kötü tecrübeler yaşadınız belki de yanlış bilgilendirildiniz. Araç kiralama konusunda biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Güvenilir, profesyonel bir firma ile çalışırsanız iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Gıda Satışı Yapmak


İkinci olarak önerim, aracınız bir panelvan olduğundan uygun alanlarda karlı ürünler satmak olabilir. Bu konuda en bilinen örnek meyve sebze satışıdır. Bu gibi ürünleri satmak için güvende olmak adına bir şahıs şirketi kurmanız gerekir. Fatura, sevk irsaliyesi, fiş gibi resmi dökümanlar için bu gereklidir. Ayrıca farklı kurumlardan ceza ile karşılaşmaktan kaçınmış olabilirsiniz.

Tekstil Ürünleri Satmak


Kendi aracınızla tekstil ürünleri satışı yapabilirsiniz. Buda çok eski ve bilinen bir alternatif olmasına rağmen esnaf özelliklerine sahipseniz, özelliklerle kadınlarla iletişim konusunda iyiyseniz, basitçe tekstil atölyelerinden edinebileceğiniz ürünleri yüksek kar marjı ile mahalle aralarında veya uygun bölgelerde satış yapabilirsiniz.

Araçla Birlikte Bir İşte Çalışmak


Bazı firmalar örneğin kargo şirketleri kendi aracıyla çalışabilecek personel aramaktadır. Bu tam olarak ek iş olarak değerlendirilmez ama en azından arabanızı etkin bir şekilde kullanmış olursunuz. Eğer tanıdıklarınız varsa bu alternatifi değerlendirebilirsiniz. Hem siz maaş alırken hemde aracınızdan kiralama bedeli elde edebilirsiniz.

Bu gibi işler için indeed gibi sitelerde iş bulabilirsiniz.

Örneğin aşağıdaki iş ilanı günlük 450 TL kazanç elde edebileceğinizi öneriyor.
https://tr.indeed.com/viewjob?jk=7a0664f114ce008b&from=recjobs&vjtk=1csbcgjse948p800

Örnek vereceğim bir başka ilan aylık 6.000 TL - 9.000 TL arasında kazanç elde edebileceğinizi söylüyor.
https://tr.indeed.com/viewjob?jk=4a16778968fe3301&from=recjobs&vjtk=1csbcgjse948p800

Bunun gibi ilanların tamamını inceleyin eminim size göre uygun olan iş fırsatları bulabilirsiniz. Sitedeki tüm kendi aracı ile işleri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.
https://tr.indeed.com/Aracıyla-jobs

evde sabun nasıl yapılır?

kerimd
Devir tasarruf devri artık bir çok şeyin ev yapımı var bu ev yapımı ürünler mutfaktan başlayarak evin her tarafına kadar da ulaşmış durumda. Özellikle bayanların gündelik hayatlarını kolaylaştıran yeni buluşlar herkesin ilgisini çekiyor. Bir de işin elbette ki dekoratif yönü var. Evde yaptığınız her şey belirli bir standartlar çerçevesinde yaptığınız da mükemmel bir tamamlayıcı olmakta. Örneğin temizlik denilince akla ilk gelen şey sabun olur.

Kadınların temizlik derdi hiç bir zaman bitmez temizlik içinde suya sabuna dokunmak şarttır. Ancak hiç düşündünüz mü evde sabun yapmak mümkün mü nasıl yaparım diye.

Evet evde sabun yapmanız tabiî ki de mümkün üstelik bunun için bir kaç malzeme yeterli oluyor. Dilerseniz evde sabun nasıl kolay bir şekilde yapılır size anlatalım.

Sabun nasıl yapılır?

Sabun bazını bir kap içerisine koyup 5 saniye kadar mikrodalga'ya koyuyorsunuz burada erime işlemi gerçekleşiyor. Sabun bazını ise kimyacılarda bulabilmeniz mümkün üstelik kilosu 10-15 tl arasında. Sabun bazını döneceğiniz kalıplarınızın üzerine alkol sıkmanız gerekiyor bunu da bir sprey aracılığı ile yapabilirsiniz. Amacınız balon kabarcıklarının olmaması. Mikrodalgadan çıkardığınız sabun bazını bir çubuk ile karıştırıyorsunuz iyice erimiş olması lazım. İçerisine sabunla uyumlu olan sabun boyaları var bununla birlikte bir iki damla esans ekliyorsunuz ve kalıba döküyorsunuz. Üzerine yeniden bir saf alkol sıkıyorsunuz kabarcıklar oluşmaması için. 20–25 dakika sonra kurumuş oluyor ve kalıptan çıkarıyorsunuz. Kalıplar hazır bir şekilde satılıyor ve birçok şekilleri var. Dilediğinizi seçip evde kendi sabununuzu yapabilir hatta yapıp satabilirsiniz.

baykuşun özellikleri nelerdir?

kerimd
Yaratılan her canlının kendine has yetenek ve özellikleri vardır. Baykuşlar ilginç özelliklere sahiptir, bu kabiliyetleri ile bizi bazen şaşırtırlar. Baykuşlarda gece kuşlarıdır. İlginç bakışları ve ötüşleri vardır.


Bu hayvanların kafa yapıları büyük ve tüylüdür. Kulakları çok iyi duyar. Kulakları öyle gelişmiştir ki sakin bir ortamda yere düşen iğnenin sesini duyabilirler. Baykuşların tüyleri sesi kulağa iletir. Aynı zamanda kulaklarında perde bulunmaktadır. İstediği zaman bu perdeleri indirebilir.

Baykuşlar başlarını 300 derece döndürebilirler, erkekleri dişilere göre daha küçüktür. Baykuşlar sessizliği seven hayvanlardır. En büyük düşmanları atmaca, şahin ve kartaldır. Ağaç tepeleri, terk edilmiş kuş yuvaları ve kayalık alanlarda yaşamayı tercih ederler. Kirpi, fare, tavşan gibi hayvanlarla beslenmeyi tercih ederler. Baykuşlar inatçı hayvanlardır.

Sorudaki notta belirtildiği gibi baykuş sesinin uğursuzluk getirdiğini düşünen eskiler yakınlarında baykuş istemezlermiş.

bulldog köpeklerinin özellikleri nelerdir?

kerimd
Bulldog cinsi köpeklerin ilginç özellikleri vardır. Köpekler insanların bilinen en sadık dostlarıdır. Hem iyi günde hem de kötü günde yanınızdan ayrılmazlar. Her hayvandan öğrenmemiz gereken davranışlar vardır. Hatta sahibi hasta olan köpek elinden geldiği kadar sahibiyle ilgilenir.

Buldog cinsi köpekler yüzlerindeki araba çarpmış ifadeyle ilgi çekerler. Boyları kısa olmasına rağmen vücutları geniştir. Bu köpekler Hareket etmeyi seven güçlü köpeklerdir. Bu hayvanlar saldırganlıklarıyla bilinselerde aslında farklı türler ile çiftleştirilerek üretilenlerde saldırganlık hali vardır.

Güçlü kasları sayesinde yüksek yerlere sıçrama yapabilirler. Bu köpekler genellikle bekçi köpekler olarak kullanılırlar ama yüz ifadeleri onları pek ilgi çekici yapmadığı için rağbet görmezler. Yüz ifadeleri sinirli ve agresif gibidir. Sahiplerine aşırı bağlanırlar. Aynı zamanda çok meraklılardır ve sosyal köpeklerdir.

hacamat nedir faydaları nelerdir?

kerimd
Hacamat alternatif tıp yöntemlerinden biri olmasına rağmen bugün günümüzde de oldukça kullanılmaktadır. Hacamat, deriden vakum yoluyla kirli kanın alınması işlemidir. Eski Mısırlılara dayandırılan hacamatın birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir.

Hacamat alternatif tıp yöntemlerinden biri olmasına rağmen bugün günümüzde de oldukça kullanılmaktadır. Hacamat, deriden vakum yoluyla kirli kanın alınması işlemidir. Eski Mısırlılara dayandırılan hacamatın birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir.

Çok eski yıllara dayanan hacamat yöntemi derinin neşterle çizilip ağzı geniş bardak yardımı ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şeklinde yapılır. Genelde ağrı sızı olan yere yakın yerde yapılır.

Hacamatın faydaları saymakla bitmez onlardan bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz;

Bağışıklık sistemini güçlendirir vücudun direncini arttırır. Dolaşımı bozan asitleri hacamatla dışarı atabiliriz. Kan üretimi ile ilgili görevli olan organı uyarır.

Beyin fonksiyonlarını canlandırır, ağrıları giderir, hastalıkları önler. Gözün görme potansiyelini arttırır. Başa yapılan hacamat hemen etkisini gösterir. Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat (Kupa terapisi – Cupping Therapy) çok faydalıdır.

Hacamat ezber kuvvetini artırır. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanırlar. Vücuda canlılık verdiği için daha genç ve enerji dolu olur. Akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır, kılcal damarları tıkamaya neden olur.

Hacamatla bu toksik maddeler arındırılarak organlar daha düzenli çalışmaya başlar. Depresyona maruz, psikolojik rahatsızlıkları olanlar, histeri, uykusuzluk, ankesiyete, ilaç bağımlılarını hacamatla başarıyla tedavi etmek mümkündür.