confessions

muratulu

Okur  · 20 Haziran 2018 Çarşamba

  1. cevaplar13
  2. takipçi 4
  3. puan 1367

affiliate marketing nedir nasıl yapılır?

muratulu
Affiliate Marketing sözcüğünün Türkçe karşılığı satış ortaklığı demektir. Türkiye'de pek fazla bilinmeyen ve henüz tam anlamıyla gelişmemiş olan bu sistem dünyada birçok kişiye binlerce hatta on binlerce dolar para kazandırmaktadır. Fazla abartmadın mı diyenleriniz olabilir. Abartmıyorum. Bu sistemle sizlerde evinizden yada internetin olduğu herhangi bir yerden bu paraları kazanabilirsiniz.

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?


Dünyada çok popüler olan Affiliate marketing sisteminin mantığı; başkalarının ürünlerini internet üzerinden pazarlayarak bunun karşılığında komisyon almaktır. Bu komisyonlar %2o'den %75-80'lere kadar çıkabilmektedir.

Affiliate Marketing sisteminin son yıllarda popüler olmasının nedenlerinden biri de üreticinin üzerindeki satış yükünü hafifletmesidir. Düşünün bir kere; üretici elindeki ürünü satmak için onlarca hatta yüzlerce pazarlama elemanlarına ihtiyaç duyacaktır. Bunlarının maaşları masrafları v.s.leri'nin üzerine birde bu ürün için reklam maliyeti eklenince üründeki kar oranı bir hayli düşecektir. Oysa bunun yerin Affiliate marketing sitelerine ürünlerini koymak ürün sahipleri için bir avantajdır. Sitenin üyeleri de bu ürünleri kendilerine göre analiz edip satış ortağı olurlar ve sattıkları ürün başına komisyonunu alırlar.

Dediğim gibi bu iş Türkiye'de henüz tam manasıyla işlemiyor. Çok değil 3-5 sene sonra Affiliate marketing sisteminden para kazanmak daha zor olacak. Günde 1–2 saat çalışmak yetmeyecek. Çünkü arkadan gelen yeni nesille birlikte bu iş artık Türkiye'de yaygınlaşacak. Elimizi çabuk tutmakta fayda var diye düşünüyorum.

Affiliate Marketing sisteminin avantajları nelerdir?


Risk oranı yok denecek kadar azdır. Yani para kaybetme riskiniz yoktur.
Öyle kapı kapı dolaşıp ürün satmak için müşteri aramanıza gerek yok.İlk başlarda ek iş olarak görüp sonraları kazancınız artıkça bunu kendinize meslek edinebilirsiniz.
Bu iş için belli bir mesai saati belirlemenize gerek yok. Günde 1-2 saat çalışarak bu işi yapabilirsiniz.
Bir web sitenizin olmasına gerek yok.
İngilizce bilmenize hiç gerek yok.
Ürünü alan kişilerle muhatap olmana gerek yok
En güzel yanlarından biri de bunu yap şunu getir. Buraya git. gibi emir verici söylemlerde bulunan bir patronun olmayacak. Varsa bile artık o patrondan kurulma zamanın geldi

Affiliate marketin sisteminde sadece evindeki bilgisayardan internet kullanarak site sahibi olmadan dünyanın herhangi bir yerindeki hiç tanımadığın bir kişiye ürün satabilirsin. Bu iş için on binlerce ürün ve birçok sayıda affiliate marketing sitesi bulunmaktadır.

Tek yapman gereken ön yargılarından kurtulup bu işi yapabileceğine inanmak. Bu işi dünyada birçok kişi yapabiliyorsa pekala sen de yapabilirsin.

Eğer ön yargılarından kurtulursan, bu işi yapabileceğine inanıyorsan hiç durma bence hemen başla. Satış ortaklığı sistemini kendi başına yapmaya kalkarsan çok zaman kaybedersin. Sağdan soldan duyma bilgilerle yapmak yerine bu işte tecrübe sahibi profesyonel birinden yardım almak bence en mantıklısı.

sanal ofis nedir kullanan varmı?

muratulu
Sanal ofisler özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren veya gösterecek olan küçük boy şahıs işletmeleri tarafından sizinde söylediğiniz gibi öncelikle bir iş yeri adresi almak amacıyla kiralan alanlardır.

Bu alanlar adından da anlaşılacağı üzere sanal bir alan olsada yasal yükümlülükler yerine getirilmesi gerektiğinden aslında gerçek fiziki bir alandır. Bu alanlar genellikle bir plaza veya iş hanı gibi binalarda belli metrekarelerde belirlenen bazıları açık bazıları kapalı bölümlerdir.

Bir sanal ofis kiraladığınızda gerçekten bir binada bir yer kiralamış oluyorsunuz. Ben değil ama yakın bir arkadaşım bir dönem sanal ofis kullanmıştı. Bildiğim kadarıyla başlangıç aşaması için ideal bir seçim ve epey memnun kalmıştı.

Bu konuda özellikle İstanbul'da birçok firma var. Bu firmalarla iletişime geçtiğinizde onlar size tüm prosedürü aktarıyor. Bunu sürekli yaptıkları için bu konuda epey tecrübeliler, kolayca kiralayıp işinize başlayabilirsiniz.

Sanal ofislerin alternatif hizmetleri de var. Bu konuda iyi bir araştırma yapmanızı öneririm. Arkadaşım özellikle telefon sekreterya hizmetlerinden faydalandığını anlatmıştı. Ancak bu ekstra sanal ofis hizmetleri ve fiyatları konusunda detaylı bilgi alın. Daha sonra şaşkınlıkla karşılayacağınız maliyetlerle karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Şimdiden hayırlı olsun, işlerinizde başarılar dilerim...

evde kına paketleme işi nasıl yapılır?

muratulu
Söylediğiniz gibi ev hanımlarının el becerilerini kullanarak evde çalışarak veya ek iş olarak yapacağı işler giderek artıyor. Evde kına paketleme işi kolay yapılabilecek çok fazla beceri gerektirmeyen işlerden biridir. Bu tür evde yapılabilecek iş imkanları ev hanımlarının ekonomiye katılması açısından çok değerlidir. Buna ilgi göstermeniz, sizin gibi düşünenlerin olması beni ülkem açısından mutlu etti.

Evde kına paketleme işi özellikle düğün sezonlarında yoğun olarak sürdürülen işlerden biridir. Bu iş için sürekli değil de daha çok sezonluk bir iş gözüyle bakabilirsiniz. Bu işte üç ana unsur vardır.


Müşteri: Evlenecek kına gecesi yapacak gelin
Kına üreticisi / satıcısı: Paketlenmemiş haliyle kına üreten veya satan firmalar
Siz: Üreticiyle tüketici arasında yer alarak ürünü müşterinin istediği şekle getirecek kişi.

Kına Firmalarını Araştırın


Evde kına paketleme işine başlamak için öncelikle çevrenizde, mahallenizde kına satan firmaları araştırmaktır. Bu firmalar kapınızı çalarak size iş teklifinde bulunmayacaktır. Sizin onları arayıp bulmanız gerekir. Eğer yakınlarınızda yoksa, internette araştırma yapabilir uzakta da olsa kına paketleme işini kargo firmaları aracılığıyla yapabilirsiniz.

Deneme Süreci


Bir kına firması bulup iletişime geçtikten sonra anlaşma sağlamanız durumunda küçük miktarlarda üretim yapmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada günde ne kadar üretebileceğinizi sevkiyatı nasıl yapacağınızı deneyebilirsiniz. Böylece üretim kapasitenizi belirleyebilirsiniz. Bu arada firma ile aranızda her hangi bir bağ yoksa kınaları size teslim edeceği için bir güven gereksinimi oluşabilir. Bu güveni oluşturmak için farklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

İleride daha büyük miktarlarda kına paketleme işi alırsanız. Üretim aşamasına aile yakınları veya komşularınızı, arkadaşlarınızı dahil edebilirsiniz.

Sürekli Üretim


Çalışacağınız firma ile iletişime geçtikten sonra firma başta size az miktarda bir malzeme yollar. Bu karşılıklı güven için önemli bir adımdır. Siz işinizi düzgün yaparsanız, vaktinde teslim ederseniz şirket de size ödemeyi yaparsa bundan sonra iki tarafta birbirine saygı çerçevesinde çalışmaya devam eder. Evde kına paketleme işlemini sadece evde değil komşularınıza gezmeye gittiğinizde de yapabilirsiniz, hatta annenize ziyarete gittiğinizde yapabilir hatta bayramlar el öperken bile bu işi gerçekleştirebilirsiniz. Yanınızda taşıması kolay malzemeler size hiçbir ağırlık katmayacaktır.

Kına paketleme işi için fikirler


- İnternette ilan sitelerinde evde kına paketleme işi yaptığınızla ilgili iletişim bilgilerinizle birlikte ilan verebilirsiniz.
- Çevrenizde evlenecek, düğün, kına gecesi yapacak insanları bularak onların kına ihtiyaçları direk siz giderebilirsiniz.
- Farklı, tasarım paketleme yaparak bu alanda aranan bir insan olabilirsiniz.
1

niş pazarlama nedir nasıl yapılır?

muratulu
Dilimize Fransızca'dan giren niche sözcüğü gerçek anlamda "duvardaki oyuk" "heykelin duvara oturduğu oyuk" anlamına gelmektedir. Tabi niş pazarlama nedir, nasıl yapılır sorunuza bu anlamları hiç birşey ifade etmez. Dilimiz Türkçe'ye "niş" olarak geçen bu kelime asıl anlamını yitirmekle birlikte pazarlamanın güçlü bir yanını ifade ediyor. Niş Pazarlama olarak bilinen bu oluşum sadece özel bir kitle yada kesim için gerçekleştirilen odaklanmış pazarlama tekniği olarak ifade edilebilir.

Olayı biraz daha basite indirmek gerekirse belli bir karakteristik özelliğe sahip faklı ihtiyaçları olan ve bu ihtiyaçları karşılanmamış kitle için gerçekleştirilen pazarlama stratejisidir.

Niş pazarlamanın kitlesel pazarlamaya göre farkı az kişinin tercih ettiği ürünleri bu dar alandaki kitleye pazarlanmasıdır.

Burada niş pazarın önemi piyasadaki fark edilmeyen açık boşlukları doldurmasıdır. Gerçek hayatta niş Pazar oluşturmak için piyasa bulmak oldukça güçtür. Bunun için fazlasıyla emek ve para harcarsınız. İnternette ise bu grupları bulmak daha basittir. Biraz araştırma ve analiz yaparak bu niş grupları internette rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ben burada niş pazarlama konusuna çok fazla değinmedim. Sadece niş pazarın ne olduğunu ve bu konudaki görüşlerimi ufak bir araştırma yaparak ifade etmeye çalıştım.