confessions

uykusuz

Okur  · 22 Aralık 2018 Cumartesi

  1. cevaplar3
  2. takipçi 0
  3. puan 649

survivor 2020 kim kazanır?

uykusuz
Bence survivor 2020 kazanacak kişi kesin gönüllüler takımından olacak. Bu sezon ünlüler takımı sempati kazanamadı. Şampiyonu gönüllülerden olacağını düşünürsek, fanı olmasamda nedenini çok anlamasamda bence survivor 2020 şampiyonu Barış olacak. Bunda en büyük etkinin sezon başında Barış'ın ünlüler takımında dışlanmış olması ve oradan aldığı rüzgarın şampiyoluğa kadar süreceğini düşünüyorum.

sosyal içerik nedir?

uykusuz
Sosyal içerik, sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte hızlıca üretilip tüketilen her türlü resim, yazı, video ve benzeri unsurların tamamını kapsar.

Özellikle sosyal medyada takipçi arttırma, kitle edinme gibi amaçlarla yaygınca kullanılmaktadır. Tüketim toplumuna sunulan en yeni ürünlerden bir tanesi olarak adlandırılabilir.

türkiyenin en büyük dolandırıcıları kimler?

uykusuz
Bizim nesilin karşılaştığı en büyük dolandırıcıların başında son dönemlerin popüler ismi çiftlikbankı kuran tosuncuk lakaplı Mehmet Aydındır.

İnsanlara inek, öküz satıyorum derken insanları öküz yerine koymuş, inek gibi sağmış. Bu sistemin ilk popüler olduğu dönemleri hatırlıyorum. Utanarak söylüyorum aklımdan geçmedi değil. Birde ilk zamanlarda böyle değildi sistem hatırladığım kadarıyla. Bildiğin hayvanın parasını veriyorsun, onlar yem, bakım parasını düşüp, sana süt parası falan gönderiyorlardı hesapta. Sonradan bu hisse haline falan dönüşmüş. 50 liraya öküz hissesi falan alıyorsun herhalde.

Bence bu tür olaylara insanların aldanmasının en büyük sebebi kısa yoldan parayı bulma arzularıdır. Buna yol açan sebebin de televizyonda, internette sürekli pompalanan lüks hayat, gösterişli yaşam tarzının özendirilmesi bence başı çekiyor.

Dolandırıcılık sistemini mağdurlardan dinleyin. Bence en büyük son dolandırıcı tosuncuk.