yeni web siteleri için önerileriniz nelerdir?

seocu
rekabetin yüksek olduğu alanlarda kurulan web siteleri büyük ve güçlü rakipleriyle nasıl mücadele edebilir

Cevaplar

seocu
Kaliteli içerik artı iyi bir SEO çalışması web sitenizin başarısındaki en önemli kriterlerdir. Özellikle rekabetin yüksek olduğu alanlarda arama sonuçlarında yer bulmak gerçekten çok zordur. Bu yüzden SEO nedir ne işe yarar çok iyi bilmeniz gerekir.

Örneğin moda sektörü en yüksek rekabetin yaşandığı sektörlerin başında gelir. Eğer moda alanında bir web siteniz varsa çok çalışmanız gerekir.
Öyle web siteleri vardır ki belli alanlardaki arama terimlerini yani anahtar kelimeleri domine eder. Bu konuda nasıl bir arama yaparsanız yapın en üst sıralarda aynı web sitesi ile karşılaşırsınız.

Bunun nedeni arama motorlarının bahsettiğim gibi bazı web sitelerini belli alanlarda otorite kabul etmesinden kaynaklanıyor. Örneğin kırmızı ayakkabı modelleri arayan kullanıcıya istediğini verir hatta daha fazlasını sunarak onu web sitenizde tutabilirseniz, arama motoru onun sevgili müşterisini memnun ettiğinizi anlar.

Bu noktada web site içeriğinizin anahtar kelime yoğunluğu üst sıralarda yer almak için önemli bir kriterdir. Sizi bu arama teriminde otorite kabul eder. “kırmızı ayakkabı modelleri” arama terimi için arama sonuçlarında birinci sıra yani tahta oturtur. Daha da ileri gider “kırmızı ayakkabı” arama teriminde de size üst sıralarda yer verir. Eğer içeriğinizin kalitesini yükseltir, SEO çalışmalarınızı sürdürürseniz, belki bir gün “ayakkabı” arama teriminde üst sıralara yükselme fırsatı bulabilirsiniz.

Kısaca içerisinde bulunduğunuz sektör her ne kadar yüksek rekabet içerse de tutkulu, kaliteli, bilinçli bir çalışma ile kendinize yer bulabilirsiniz.
bu soruya cevap vermek için giriş yapın