yerli sosyal medya siteleri hangileri?

soruyorum
Bugün sosyal medyada dolaşırken istemsizce neden yerli bir sosyal medyamız olamadı diye (yeniden) düşündüm. Sonra baktım bir kaç tane varmış ama o kadar popüler değiller. Bu yüzden hem okurlar öğrensin hemde yaygınlaşsın diye sizlere sormak istedim. Bildiğiniz yerli sosyal medya siteleri isimlerini ve varsa düşüncelerinizi paylaşırmısınız?

Cevaplar

cevabiolmayanadam
siberalem vardı bir ara arkadaşlık sitesi idi En skilerinden. Antoloji var sosyal medya sitesi gibi değerlendirilebilir. Edebiyat sitesi ama içinde her türlü paylaşım vs var.
netolog
Bugün sosyal medya tanımına uygun olarak twitter, instagram, facebook gibi platformları sayabiliyorsak, bence bu konsepte uygun bir yerli sosyal medya sitelerinin sayısı çok az. Eğer bunların arasına arkadaşlık, çöpçatanlık, sevgili bulma sitelerini dahil edersek bu kezde sayısı çok fazla diyebilirim.

Buda bizde neden sosyal medya platformları gelişmedi sorusunun cevabı olarak kabul edilebilir. Çünkü büyük bir çoğunluk için sosyal medya, yerinden kıpırdamadan karşı cins ile buluşma ve iletişime geçme amacıyla kullanılmaktadır.

Yerli Sosyal Medya Siteleri


Ekşi Sözlük
https://eksisozluk.com/
Bana göre ülkemizdeki en başarılı sosyal medya platformu ekşisözlük'tür. Bugün geldiği noktada bence bugün sosyal medya diye akıllara gelen büyük platformlardan çok daha kaliteli ve sosyal bir platformdur.

Bahsettiğim arkadaşlık sitelerini dahil edecek olursak.

Yonja
https://www.yonja.com/
En eski arkadaşlık sitelerinden olan yonja eski popülerliğinden çok uzakta olmasına rağmen bu sorunun cevabı içinde olması gereken bir platform.

Buraya daha sonra ekleyeceklerim olacak. Ancak ilk aklıma gelenler bunlar...
bu soruya cevap vermek için giriş yapın